Gerrit Nieberg zwyciężył w konkursie Pucharu Świata rozegranym podczas zawodów Partner Pferd w Lipsku.

Najlepszym obecnie koniem niemieckiego zawodnika jest wałach Ben, na którym w ubiegłym roku wygrał Rolex GP w Aachen i zajął 4 miejsce w PŚ w Bazylei tydzień temu. Tego konia Nieberg miał również Lipsku jednak do startu w Pucharze Świata wybrał trochę mniej doświadczonego 11-letniego wałacha Blues D’Aveline CH. Ale i na nim odnosił już sukcesy zajmując m.in. 2 miejsce w PŚ w Helsinkach. I ten wybór okazał się doskonałą decyzją.

Do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się 12 par. Nieberg startował w niej jako ostatni i miał przed sobą niełatwe zadanie by pobić czas jaki uzyskał Richard Vogel/GER na klaczy Looping Luna – 37,08 s.

Oglądałem przejazd Richarda i widziałem, że był bardzo szybki. Miałem świetne uczucie na Blues D’Aveline CH w pierwszym przejeździe i pomyślałem, że mogę zaryzykować. I ponownie był świetny. Chyba pierwszy raz wygrałem z Richim.

Zwycięstwo Gerrita Nieberga zapewniło mu kwalifikację do Finały Pucharu Świata w Omaha/USA bowiem zajmuje on obecnie w klasyfikacji 5 miejsce (53 pkt).

Richard Vogel był niesamowicie zadowolony z tego, że uplasował się na drugiej pozycji w konkursie. Klacz Looping Luna ma dopiero 9 lat i rozpoczyna starty na tak wysokim poziomie. Vogel, który wygrał konkurs PŚ w Stuttgarcie nie miał w swoich planach startu w Finale. Część jego jest w Wellington/USA, gdzie reprezentant Niemiec również startuje w okresie zimowym. Teraz razem ze swoim zespołem będzie musiał pomyśleć nad ewentualną zmianą planów na najbliższe miesiące.

Trzecie miejsce w konkursie zajął Pius Schwizer/SUI dosiadający ogiera Vancouver de Lanlore (0/38,81 s). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Yuri Mansur/BRA na wałachu Vitiki (0/39,34 s) i Marco Kutscher/GER na ogierze Aventador S (0/39,76 s).

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

Retransmisje wszystkich konkursów Pucharu Świata z polskim komentarzem są dostępne na platformie ClipMyHorse.TV

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

Zdjęcia: FEI/Leanjo de Koster