Sezon 2023 to ostatni czas na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Paryża i to wydaje się być priorytetem dla Arabii Saudyjskiej. Federacja intensywnie inwestuje w najlepsze konie dla swoich zawodników. Zakupili na razie trzy klasowe konie, a ostatnim z nich jest Alamo, który ze Stevem Guerdat (SUI) wygrał finał PŚ w 2019 roku.

Ostatnim z nabytków arabskiej federacji jest 15-letni wałach rasy KWPN Alamo (Ukato x Equador). Koń został odkupiony spod siodła reprezentanta Hiszpanii Sergio Alvarez Moya. Ta para ma za sobą bardzo udany sezon. W lipcu wygrali Grand Prix CSI4* La Coruna, a w grudniu w tym samym miejscu, ale w hali, zajmowali 3 miejsce w jednym z konkursów CSI5*-W. W przypadku tej pary nie można też nie wspomnieć o triumfie podczas GCT w Madrycie czy wygranym GP GCT w Berlinie rok wcześniej. Sam Alamo ma jeszcze dłuższą listę sukcesów, bo do 2020 roku dosiadał go Mistrz Olimpijski Steve Guerdat (SUI). Para wygrała finał Pucharu Świata w Goteborgu w 2019 roku. Rok wcześniej byli najlepsi w prestiżowym TOP 10 podczas zawodów w Genewie. To tylko nieliczne z osiągnięć tego konia, do których trzeba dodać też wiele wygranych w konkursach Grand Prix na poziomie od 3* do 5*. Teraz wodze przejmie Abdullah Al Sharbatly (KSA).

To jednak nie jedyna inwestycja Arabii Saudyjskiej w awans na IO w Paryżu. Niedawno federacja zakupiła oldenburską klacz Equine America Spacecake (Stakkatol x Kannan) na której sukcesy, m.in. dla zespołu Wielkiej Brytanii, odnosiła Ellen Whitaker. Wspólnie walczyły w finale Pucharu Narodów w Barcelonie, a także uplasowały się na 4 miejscu konkurs GP LGCT w tym roku w Londynie. Trzecim koniem, o którego zakupie poinformowano, jest 13-letni, belgijski wałach Kriskras DV (Cooper Van De Heffinck x Kashmir Van Schuttershof). Ostatnim zawodnikiem tego konia był Bart Bles (NED). Ta para może się pochwalić m.in. 3 miejscem w Pucharze Narodów w Rzymie, czy 4 miejscem w Rolex Grand Prix s-Hertogenbosch. Ten koń ma już za sobą także pierwsze starty w nowych barwach, bo pod koniec grudnia w Al Ain (UAE) zadebiutowała na nim Dalma Malhas (KSA).