Ostatni dzień zawodów w Gorla Minore był bardzo udany dla Michała Kaźmierczaka. W  Hiszpanii ponownie wysoko uplasował się Łukasz Piksa.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Ze względu na złe warunki pogodowe duża część konkursów zaplanowanych na sobotę się nie odbyła. A w tych które jednak zostały rozegrane nie startowali reprezentanci Polski.

Najważniejszym niedzielnym konkursem było Grand Prix CSI4* o wysokości 155 cm. Z wymagającym parkurem zmierzył się Marek Lewicki dosiadający klaczy La Pezi, ale po kilku błędach zrezygnował z dokończenia przejazdu.

W innym konkursie Grand Prix (145 cm) wystartowało dwóch naszych zawodników. Jacek Polikowski na ogierze Lector ukończył przejazd z wynikiem 6 pkt, a Łukasz Piksa na wałachu Benefis miał punktów 17.

Wysokie 3 miejsce w dwufazowym konkursie 140 cm zajął Łukasz Piksa, który na wałachu Lucky Horse pokonał obie części konkursu bezbłędnie. Na miejscu 13 uplasował się Bartosz Adamus na ogierze Dartanion – ta para także nie miała błędów.

Klasyfikacja w dwufazowym konkursie o wysokości 120 cm podzielona została na dwie grupy ze względu na dużą ilość startujących w nim par. W jednej z nich miejsce 19 zajął Jacek Polikowski na klaczy Chmara (0/0 pkt).

CSI1*/2*/YH GORLA SPRING TOUR GORLA MINORE, (ITA)

Bardzo dobry start w sobotnim finale rundy koni 7-letnich zanotował Michał Kaźmierczak. Na wałachu ROI VANT HOOG HEMELRIJK pokonał zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę bez błędów, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie wysokiego 2 miejsca w klasyfikacji. W dwufazowym konkursie o wysokości 130 cm dwóch polskich zawodników nie miało błędów – Mikołaj Szurman na klaczy Hitch zajął 23 miejsce, a Michał Kaźmierczak na ogierze Classic był 27 w klasyfikacji.

W niedzielnym Grand Prix (145 cm) bezbłędnie parkur podstawowy pokonał Michał Kaźmierczak na ogierze Kalahari Rock. Szybką jazdę w rozgrywce zawodnik przypłacił jednym błędem i ostatecznie uplasował się na bardzo dobrym 6 miejscu w klasyfikacji.

Również miejsce 6-te Michał Kaźmierczak zajął w dwufazowym konkursie o wysokości 135 cm, w którym nie miał błędów na ogierze Classic. Miejsce 18 zajął Mikołaj Szurman, który swój przejazd na klaczy Hitch ukończył z wynikiem 4 pkt.

Mediterranean Equestrian Tour - Spring MET 2024

Do rozgrywki finału rundy brązowej (140 cm) zakwalifikował się dzisiaj Krzysztof Okła na wałachu La Talent. Dwa błędy w drugiej części konkursu pozwoliły na zajęcie 12 miejsca w klasyfikacji. Zrzutkę w parkurze podstawowym miała Maria Brańka-Borja na wałachu Innocent van het Hulgenrode Z (19 m.). Zawodniczka wystartowała dzisiaj jeszcze w konkursie 130 cm, w którym na klaczy Cloe Z nie miała błędów i zajęła 26 miejsce.