Pierwszy dzień w Uggerhalne może napawać optymizmem. Trzeci w konkursie 145 cm CSIO3* był Michał Kaźmierczak, a czwarty Przemysław Konopacki. Czyste przejazdy i Polaków na podium oglądaliśmy też w Holandii i w Niemczech. 

 

CSIO3* EEF Series Nations Cup, Uggerhalne (DEN)

W czwartek, na rozgrzewkę, nasi reprezentanci z podstawowymi końmi wystartowali w konkursie 140 cm. Parkur bezbłędnie pokonał Przemysław Konopacki na klaczy HOME-RUN, Maksymilian Wechta na ogierze CHEPETTANO, a także Michał Kaźmierczak na wałachu NOTIS. Jarosław Skrzyczyński miał w tym konkursie w sumie 9 pkt karnych w starcie na ogierze INTURIDO


Późnym popołudniem zawodnicy wystartowali też w konkursie 145 cm. Tu bardzo dobry wynik odnotował Michał Kaźmierczak na holsztyńskim ogierze ZIROCCO AIR. Po bezbłędnym i szybkim przejeździe ukończyli ten konkurs na trzecim miejscu. Zaraz za nimi, na miejscu 4, uplasował się Przemysław Konopacki na hanowerskim wałachu VASCO. Maksymilian Wechta i holsztyński CASSIOPEIA mieli 8 pkt karnych. Taki sam wynik uzyskali też Jarosław Skrzyczyński i ogier JERICO. Adam Grzegorzewski wystartował w tym konkursie na wałachu rasy KWPN ISSEM. Po bezbłędnej pierwszej fazie, para zrezygnowała z kontynuowania przejazdu. Wcześniej tego dnia zawodnik był bezbłędny w konkursie 125 cm CSI2* gdzie startował na klaczy FANFRELUCHE DE RIALFO Z

 


Już jutro o 13:00 nasz drużyna zmierzy się z pierwszym w tym sezonie konkursem Pucharu Narodów. Śledzić i kibicować będzie można na żywo, bo relacja z tego konkursu dostępna będzie na platformie ClipMyHorse.TV. Specjalnie dla polskiej publiczności zmagania zawodników komentować będzie Marek Szewczyk. Serdecznie zapraszamy do oglądania tej relacji. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja Puchar Narodów  TUTAJ

 

 

CSI2* Peelbergen (NED)

Pierwszy dzień zawodów w Holandii przyniósł kilka dobrych wyników, ale ten najtrudniejszy konkurs, 145 cm LR, był dla naszych reprezentantów konkursem jednej zrzutki. Tak wynik uzyskali Aleksandra Kierznowska na wałachu LOUIS VAN HET KLUIZEBOS, Hubert Kierznowski na wałachu AMERIQUE LANDAIS, a także Michał Ziębicki na klaczy FIRST LADY


W niższych konkursach bardzo dobre przejazdy odnotowała Daria Kobiernik. Zawodniczka była druga w konkursie dla 7-latków na polskiej hodowli klaczy DONNA NEVA S. Zajęła również trzecie miejsce w konkursie 135 cm na klaczy rasy SP COLETTE. Ten konkurs bezbłędnie pokonała też Aleksandra Kierznowska na wałachu ATOMIUM L (15 miejsce) oraz Michał Ziębicki na wałachu O’LORD DB (13 miejsce). Na swoim drugim koniu, wałachu BALOU’S BATMAN zawodnik również nie miał błędów i zajął 19 miejsce.  

 


Dobry przejazd w konkursie dla młodych koni odnotował także Hubert Kierznowski na wałachu rasy SP DIAMENT. Para była 3 w rywalizacji koni 5/6-letnich. Ten sam konkurs bez punktów karnych pokonała też Anna Szary-Ziębicka na wałachu BIMBER BOY. Zajęli 12 miejsce. Zawodniczka odnotowała jeszcze dwa bezbłędne przejazdy, na wałachu GUIDAM w konkursie 135 cm oraz na wałachu ANTHONOV w konkursie 120 cm. Zadowolona z przejazdu w tym konkursie może być też 15-letnia Paulina Sawicka, która  po bezbłędnym przejeździe na wałachu CHIMEQUYL zajęła miejsce 10. 

 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI4*/2* DKB-Pferdewochen, Groß-Viegeln (GER) 

Zmagania w Niemczech rozpoczęła jedynie Natalia Stefańska. Dzisiaj amazonka zmierzyła się z konkursem 140 cm. Dosiadała belgijskiego wałacha KAPUCIJN V/D DONKHOEVE. Obie fazy konkursu pokonali bezbłędnie, a uzyskany czas pozwolił im zająć 26 pozycję. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ