Do ostatniego przejazdu II nawrotu HMP Seniorów sytuacja wydawała się jasna, ale jedna zrzutka zadecydowała o zmianie na pozycji lidera i o ostatecznej klasyfikacji medalowej. Na najwyższym stopniu podium, ze złotym medalem, stanął Marek Wacławik. Zawodnik w startach na wałachu rasy SP KATHMANDAU nie popełnił błędu i ukończył mistrzostwa z wynikiem 0,95 pkt karnego z I półfinału. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, zmagania ukończył Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik do finału wybrał wałacha rasy KWPN KOMBOY. Parze przydarzył się jeden błąd w II nawrocie, co dało 4 pkt karne w klasyfikacji końcowej. Po brązowy medal sięgnął Robert Wilczewski startujący na hanowerskiej klaczy GRAEFIN GREY T. Oba nawroty finału para pokonała bezbłędnie, dzięki czemu mistrzostwa ukończyli z wynikiem 5,11 pkt karnego.