Zakończył się V Memoriał Marcina Klupsia. Sentymentalne trofeum, Szabla Sierżanta, na kolejny rok powędrowała w ręce Kamila Grzelczyka. Grand Prix I etapu Polskiej Ligii Jeździeckiej wygrał Łukasz Jończyk.

ZO**-B V Memoriał Marcina Klupsia, Jakubowice

Konkurs Grand Prix 145 cm, V Memoriał Marcina Klupsia, rozegrano na zasadach konkursu dwunawrotowego. Na liście startowej zapisane były 24 pary. 10 z nich zakwalifikowało się do drugiego nawrotu, z czego 4 z czystym kontem. Tam najskuteczniejszy okazał się Kamil Grzelczyk startujący na wałachu rasy SP FRUGO. Zawodnik, oprócz premii pieniężnej, wygrał nagrodę honorową, Szablę Sierżanta. Miejsce drugie w konkursie zajął Hubert Kierznowski dosiadający wałacha rasy SF AMERIQUE LANDAIS. Ta para także nie popełniła błędu w żadnym z nawrotów. Na trzecim miejscu podium stanęła juniorka Aleksandra Kierznowska, która w tym konkursie dosiadała klaczy rasy KWPN BADORETTE.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 135 cm zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Czech. Nina Kaločová triumfowała dosiadając hanowerskiej klaczy SCHICKI MICKI. Na miejscu drugim uplasował się Marcin Bętkowski startujący na ogierze CONCABA. Trzecią pozycję w konkursie zajęła Beata Szuber, która dosiadała wałacha rasy KWPN FORT.

W finale Małej Rundy 125 cm również triumfował gość z Czech. Jakub Ludvík pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie dosiadając wałach czeskiej hodowli CASANOVA. Miejsce drugie zajęła juniorka Otylia Barczyk startująca na klaczy MELODY. Na miejscu trzecim uplasowała się Karolina Godoś i austriackiej hodowli klacz COSA CHE. Para ta przez trzy dni plasowała się w czołówce konkursów Małej Rundy.

Najlepszym koniem 6-letnim okazał się ogier rasy KWPN KEY TO FORTUNA (Carrera VDL x Quasimodo Z) na którym startował Jacek Mierzwiński. Ten sam zawodnik dosiadał także ogiera rasy Zangersheide DORDRECHT H VDL Z (Douglas x Glasgow W vh Merelsnest), który zajął drugie miejsce w konkursie finałowym. Na trzeciej pozycji uplasowała się klacz KOSINA VDP (Baltic VDL x Silverstone), na której startowała Aleksandra Ryt.

ZO*-B Polska Liga Jeździecka, SO Łąck

Na liście startowej konkursu Grand Prix 140 cm, finału Rundy Złotej, zapisanych było 29 par. Prawo startu w drugim nawrocie konkursu wywalczyło 10 z nich. Ostatecznie, najlepszy w konkursie okazał się Łukasz Jończyk startujący na wałachu rasy KWPN GINO N.D. Miejsce drugie zajął Antoni Strzałkowski dosiadający oldenburskiego wałacha BLANT. Trzecia w konkursie była Weronika Wilska-Czarnecka, która startowała na wałachu rasy KWPN H.ELDORADO B.

Finał Rundy Srebrnej był konkursem zwykłym z rozgrywką. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonało 20, z 67 startujących par. W rozgrywce najskuteczniej jeździła Natalia Palmowska. Zawodniczka triumfowała dosiadając wałacha rasy BWP LVIV PKZ. Na miejscu drugim uplasował się Leszek Nieużyła, który startował na ogierze rasy SP LE MATINE II. Trzecie miejsce w konkursie zajął Jacek Zagor dosiadający hanowerskiej klaczy GENIE VAN PRINSENVELD

Finał Rundy Brązowej 120 cm wygrał Cezary Kalinowski startujący na klaczy rasy SP KATNIS. Miejsce drugie w konkursie zajął Jacek Zagor. Zawodnik ten dosiadał holsztyńskiego wałacha SANDERO. Na miejscu trzecim uplasowała się juniorka Zuzanna Werelich, która startowała na hanowerskiej klaczy BELLA.

W klasyfikacji końcowej koni 5-letnich miejsce pierwsze zajęły dwa konie. Największą ilość punktów, 24,100 pkt,  zgromadziły ogier rasy SP CZUMI GR (Salamon BWP x Lesotho) na którym startował Jan Bobik oraz klacz rasy BWP QUILOTTA (Echo Van Het Neerenbosch X Toulon) dosiadana przez Damiana Ostręgę. Konkurs finałowy dla koni 6-letnich wygrał ogier rasy SP QUINTO II G (Cros x Turbud Quirinus), którego dosiadała Aleksandra Lusina-Gołaś.