Wyhodowana w Polsce przez Sandrę Piwowarczyk Principi klacz Kalahari została zakupiona przez stajnię Ludgera Beerbauma.

 

Czołowe stajnie sportowe przez cały czas szukają młodych utalentowanych koni. I z pewnością marzeniem każdego hodowcy jest możliwość obserwowania jak jego konie rozwijają się pod najlepszymi zawodnikami na świecie. Obecnie 8-letnia klacz Kalahari jest córką ogiera Kannan i klaczy Capitale (Golden Pearl) po Carthago Z – Quick Star, na której startowała Sandra Piwowarczyk Principi. Sama Capitale jest matka wielu koni sportowych w tym m.in. wałacha Zanvago (po Sanvago) i klaczy Sagolda (po Sandro Boy), które z powodzeniem startowały w konkursach do 155 cm.

 

Kalahari swoje pierwsze doświadczenia na międzynarodowych arenach zdobywała pod Patrickiem Petre/ROU. W sezonie 2021 w konkursach podczas CSIYH startowała na niej Sandra Piwowarczyk Principi. Natomiast w roku 2022 jeźdźcem tej utalentowanej klaczy był Santiago Diaz Ortega/COL, pod którym Kalahari zadebiutowała na poziomie 140-145 cm i wielokrotnie plasowała się na czołowych miejscach w konkursach dla koni 7-letnich.

 

Wczoraj Sandra Piwowarczyk Principi poinformowała o tym, że nowym właścicielem klaczy jest stajnia Beerbaum Stables z Niemiec. Jeszcze nie wiadomo, który z jeźdźców z tej stajni będzie na niej startował, ale z pewnością warto obserwować dalszy rozwój Kalahari pod nowym zawodnikiem. Trzymamy kciuki za jej przyszłe sukcesy.