Swoją walkę o medale Halowych Mistrzostw Polski 2021 w skokach przez przeszkody zawodnicy rozpoczną w czwartek. Oprócz medali w podstawowych kategoriach wiekowych, wyłoniona zostanie też najlepsza amazonka podczas rozgrywek Ladies Cup. 

 

Po kilku zeszłorocznych zawirowaniach do kalendarza zawodów powróciły Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Na starcie w tym roku zobaczymy zawodników kategorii Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców oraz Seniorów. Powalczą też najlepsze polskie amazonki o tytuł w Ladies Cup. W sumie do Leszna przyjedzie 130 zawodników, którzy wystartują na prawie 200 koniach. W tegorocznych rozgrywkach silną grupę stanowią przede wszystkim zawodnicy kategorii młodzieżowych. W Lesznie wystartuje m.in. Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców Aleksandra Kierznowska, tu w kategorii Juniorów, Mistrz Polski Juniorów Aleksander Lewandowski, który walczyć będzie w kategorii Młodych Jeźdźców, ale spróbuje swoich sił także w HMP Seniorów. W kategorii Dzieci wystartuje m.in. Mistrz i Wicemistrz Polski tej kategorii, Filip i Patryk Skrzyczyński, a także niedawny zdobywca złotego medalu HMP DiM w kategorii Juniorów Młodszych Kuba Kraśko. W Ladies Cup zabraknie niestety Małgorzaty Koszuckiej, która wygrała te rozgrywki w sezonie otwartym. Powalczy za to zdobywczyni drugiego miejsca Aniela Szlufik. W najtrudniejszej kategorii, Seniorów, wystartują m.in. Dawid Kubiak, Adam Nicpoń czy Łukasz Wasilewski. Pula nagród jaką organizator zaplanował dla wszystkich kategorii to 126 000 PLN oraz nagrody rzeczowe. 

 

Lista zgłoszonych zawodnkiów: TUTAJ

 


Finałowe konkursu odbędą się w sobotę i niedzielę i będą one transmitowane na żywo. Relacja jaką przeprowadzi zespół Świata Koni dostępne będzie na stronie redakcji oraz na platformie ClipMyHorse.Tv. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zmagań zawodników i kibicowania swoim faworytom w trakcie transmisji live. 

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.