Coraz niższe temperatury, kolorowe dekoracje witryn sklepowych i neonowa feeria na ulicach przypominają nam, że z każdym dniem zbliżamy się nie tylko do wieńczących rok Świąt Bożego narodzenia i Sylwestra, ale również do pierwszych w 2019 roku międzynarodowych zawodów rozgrywanych w pięknej hali Hipodromu Sopot.

 

W dniu dzisiejszym Międzynarodowa Federacja Jeździecka FEI opublikowała propozycje pierwszych  w 2019 roku międzynarodowych zawodów rozgrywanych w Polsce, czyli CSI2*, CSI1*, CSIYH1*, CSICh-A.

 

Serdecznie zapraszamy polskich jeźdźców na nasze styczniowe zawody CSI. Od razu chce przeprosić za tak późne opublikowanie propozycji. Było to efektem dołożenia do naszego dwutygodniowego turnieju  konkursów dla zawodników z grupy U25. Wydłużyło to procedurę zatwierdzania propozycji w strukturach FEI.  Kategoria ta została dodana po zmianie przepisów FEI dotyczących zdobywania punktur LR dla jeźdźców poniżej 25 roku życia. Chcieliśmy stworzyć, szczególnie polskim młodym zawodnikom, szansę na awans w tym prestiżowym rankingu. Przypomnę, że przepisy umożliwiają teraz zawodnikom U25 walkę o punkty rankingowe w konkursach 145 cm przeznaczonych dla tej kategorii wiekowej, bez wymaganej dotychczas puli nagród. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim zainteresowanym przypomnieć, że udział w naszych zawodach  będzie możliwy po wykupieniu w PZJ licencji na rok 2019. Zachęcam więc zawodników do wcześniejszego załatwienia tych formalności jeszcze w grudniu. Po Nowym Roku pozostanie na to  tylko 6 dni. Chciałbym też poinformować, że w styczniu Miasto Sopot ma bardzo atrakcyjną ofertę i promocyjne ceny nie tylko w odniesieniu do bazy hotelowej ale również i w odniesieniu do wielu atrakcji.” powiedziała nam w krótkiej rozmowie Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz, prezes zarządu Hipodrom Sopot Sp. z o.o.

 

Przyłączamy się do zaproszenia Pani Prezes przypominając wszystkim zainteresowanym, że Biuro PZJ w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem będzie czynne w ograniczonym zakresie. Dobrze by było dokonać zakupu stosownych licencji jeszcze przed Świętami. Pozwoli to rozładować przewidywane spiętrzenie pracy i opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków o licencje na początku przyszłego roku.

 

Informujemy również, że z obydwu turniejów  CSI2*, CSI1*, CSIYH1*, CSICh-A rozgrywanych w hali Hipodromu Sopot redakcja Świata Koni przeprowadzi internetową transmisję „on-line”.

 

Propozycje zawodów w pliku do pobrania (poniżej)