Sukcesem polskich juniorów zakończył się dzisiaj „mały finał” FEI Jumping Nations Cup™ Youth rozgrywany w ten weekend w Peelbergen.

 


FEI Jumping Nations Cup Youth Final Peelbergen

Bardzo dobrze zaprezentowała się dzisiaj drużyna juniorów, pewnie zwyciężając w konkursie Challenge Cup z wynikiem końcowym 0 pkt. A było to możliwe dzięki trzem bezbłędnym przejazdom w wykonaniu Aleksandra Lewandowskiego na wałachu Canwaro, Klary Kozioł na wałachu Rocky i Aleksandry Kierznowskiej na klaczy Badorette. Bardzo dobrze pojechał też Maximilian Parkitny na klaczy Crona Lvp Z, który miał jeden błąd na parkurze i tym samym jego wynik nie liczył się do klasyfikacji. Na miejscu drugim ex aequo znalazły się dwa zespołu, które ukończyły konkurs z wynikiem 4 pkt. – Szwecja i Włochy.


W Grand Prix dzieci najlepiej spisała się Roksana Nawrocka, która na klaczy b miała bezbłędny przejazd i zakwalifikowała się do rozgrywki. Szybka jazda pozwoliła na uzyskanie najlepszego czasu, który dałby polskiej amazonce zwycięstwo. Dałby, gdyby nie przydarzyła się zrzutka a ta zepchnęła Roksanę Nawrocką na 8 miejsce w klasyfikacji. Ale brawa należą się za świetną jazdę tej młodej amazonki. W parkurze podstawowym Filip Skrzyczyński na klaczy Vodka polska miał 8 pkt., Patryk Skrzyczyński na wałachu Gverdi 9 pkt. a Julia Pięta na Narcotique Tachor 13 pkt. Nell Sówka i Osadkowski Satino zostali wyeliminowani.


W dużej rundzie juniorów (140 cm) miejsce drugie zajęła Olga Skrobacz na wałachu Quincy, która nie miała błędów a w drugiej fazie uzyskała czas 28,23 s. W innym konkursie dla juniorów (również 140 cm) jeden błąd miała Maria Branka-Borja na kaczy Camilla. W tej samej kategorii wiekowej rozegrano 2-fazowy konkurs 130 cm, w którym miejsce 12 zajęła Aleksandra Kierznowska na wałachu Corleano. Para ta miała błąd w drugiej fazie.


Bardzo dobrze pokazały się najmłodsze amazonki w konkursie małej rundy dzieci (115 cm). Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa zajęła wysokie 4 miejsce, Nell Sówka na Mister Stakato S uplasowała się na 8 miejscu a na pozycji 9 konkurs ukończyła Roksana Nawrocka na wałachu Genf. Wszystkie te przejazdy były bezbłędne.


Wyniki: TUTAJ