Teraz - ku zadowoleniu wszystkich zainteresowanych – obie strony doszły do porozumienia i rozgrywki GCL zostały autoryzowane przez FEI jako oficjalna seria. Podpisano tzw. Memorandum of Understanding (MOU) co oznacza, że FEI zaakceptowało i zatwierdziło regulamin serii GCL, która teraz odbywać się będą według reguł FEI. Nowe MOU zastąpi tym samym to, które w 2007 roku zostało zawarte pomiędzy FEI a GCT – Global Champions Tour.

A to oznacza, że osoby oficjalne, które w zeszłym roku zostały zawieszone przez FEI i wystąpiły do sądu przeciwko tej decyzji, wycofały swoje wnioski i ponownie będą mogły pełnić funkcje podczas wszystkich zawodów.

„Cieszymy się, ze ta ciągnąca się miesiącami sprawa została w końcu zakończona ku zadowoleniu wszystkich stron i że GCL od teraz jest seria zatwierdzoną przez FEI.”
- powiedział prezydent FEI, Ingmar de Vos.

„Jesteśmy zadowoleni z porozumienia FEI i dziękujemy wszystkim za wysiłek, dzięki któremu stało się to możliwe.”
– powiedzieli twórcy GCL – Jan Tops i Frank McCourt.