Dosiadany przez Wojciecha Wojciańca z JKS Melloni Horses obiecujący, 6-letni, siwy ogier Jason VDL zmienił swojego jeźdźca. Kolejne doświadczenia zdobywał będzie dosiadany przez Agnieszkę Olszewską z KJ Osadkowski Sp. z o.o.

 

Jason VDL urodził się 21 maja 2014 roku w stadninie VDL Sud. Jego ojcem jest Dakar VDL, na którym startował James Billington (GBR) oraz Jur Vreling (NED), a matką jest Zafaranta VDL (po Diamant de Semilly).

Do JKS Melloni Horses trafił jako 4-latek, zakupiony w firmie Agrosad.

W pierwszych konkursach świat sportu pokazał mu zawodnik tego klubu, Tomasz Gogołek. Kolejnym jeźdźcem Jasona VDL był Hubert Polowczyk, który udanie zaprezentował 4-latka podczas X Sportowego Czempionatu Młodych Koni we wrześniu 2019 roku w Olszy.

 

W roku 2019, do ukończenia 5-go roku życia Jason VDL startował pod kolejnym jeźdźcem JKS Melloni Horses, Konstiantynen Iaroshenko.

Jako koń już 6-letni, Jason VDL trafił w końcu na swojego ostatniego jeźdźca w JKS Melloni Horses, na zdobywcę tytułu Mistrza Polski seniorów w skokach, Wojciecha Wojciańca.

Para ta zadebiutowała na międzynarodowych zawodach w sierpniu 2019 roku w Belgii, na zawodach rozgrywanych w Opglabbeek. Potem przyszły starty na zawodach CSI w Polsce, w listopadzie 2019 roku podczas CSIYH1*, gdzie zanotowali na swoim koncie trzy bezbłędne starty.

Od wiosny tego roku Wojciech Wojcianiec i Jason VDL udanie startowali w konkursach Małej i Średniej Rundy na halowych zawodach w Lesznie.

Tegoroczna jesień przyniosła tej parze dobre starty w Warszawie (wygrany konkurs RMK), Warniku, Michałowicach (3 konkursy wygrane i raz 2. miejsce) i we Wrocławiu (1 konkurs wygrany, raz 2. i raz 4. miejsce).

 

 

Jason VDL to bardzo obiecujący, młody koń. Jest szybki i dokładny, co wróży mu dobrze na przyszłość. Bardzo się cieszę że Agnieszka będzie z nim dalej pracować. Jestem pewien, że szybko się dogadają i Jason będzie się pod nią dalej dobrze rozwijał. Tak, żebyśmy mogli razem rywalizować w konkursach Dużej Rundy. Życzę im samych sukcesów - powiedział nam Wojciech Wojcianiec.

 

Siwy Jason wpadł mi w oko już w maju tego roku, kiedy Wojtek przyjechał do nas na zgrupowanie Kadry Narodowej. Co prawda wtedy zadecydowaliśmy, że kupimy innego konia z JKS Mellonii Horses, jednak siwy Jason nie chciał wyjść z głowy Dariusza Mikołajczyka. Dzięki dobrej współpracy z KJ Osadkowski ten chwytający za oko, wspaniały siwy ogier po doskonałym starcie we Wrocławiu znalazł się w naszej stajni - powiedziała szczęśliwa Agnieszka Olszewska.