W hali KJK Szary Michałowice rozegrano pierwsze z finałowych konkursów podczas Cracovia Szary Equestrian Show 2020. Dwa konkursy CSI1* zdecydowanie zdominowali zawodnicy z Polski. Najtrudniejszym dzisiaj konkursem był finał Gold Round CSI2* gdzie triumfował Jarosław Skrzyczyński.

Pierwszym z finałów był konkurs dla koni z rocznika 2005. Tu podwójnym zwycięzcą okazał się zawodnik z Holandii Sander Geerink. Miejsce pierwsze zajął na ogierze rasy KWPN KARATE KID, a drugi był na klaczy KILIMANJARO. Najlepszą polską parą tym razem okazali się Tamara Tybulczuk i wałach szlachetnej półkrwi SZIFO, którzy zajęli piątką pozycję. W konkursie dla koni 6- i 7-letnich triumfował reprezentant Austrii Benjamin Saurugg, który dosiadał klaczy rasy Zangersheide CHIQUE PS Z. Zaraz za nim, na miejscu drugim, uplasował się Polak Jan Bobik. Nasz zawodnik dosiadał ogiera szlachetnej półkrwi OLE.

Finałowy konkurs Small Round CSI1* zdecydowanie należał do zawodników z Polski. Tylko trzy bezbłędne przejazdy i wszystkie należały do Polskich amazonek. Najszybsza z nich była, zaledwie 12-letnia, Maja Likus. W konkursie dosiadała oldenburskiej klaczy OLIMPIA. Na miejscu drugim uplasowała się również reprezentantka młodego pokolenia. Była to 15-letnia Zuzanna Kuc, która dosiadała niemieckiej klaczy CHOCO LADY. Miejsce trzecie zajęła Anna Krauze startująca na klaczy rasy KWPN JOY RIDE B.

Medium Round CSI1* była konkursem zwykłym. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur pokonała zawodniczka z Łotwy Kristine Egle, która dosiadała klaczy rasy Zangersheide CINCINATTI Z. Drugie miejsce na podium zajęła najlepsza polska para. Byli to Matylda Malepszy i wałach rasy KWPN DANTOS HBC. Miejsce trzecie zajęła także reprezentantka Polski Katarzyna Romanko. Zawodniczka startowała na klaczy szlachetnej półkrwi SHAMANKA.

Konkurs Big Round CSI1* został także zdominowany przez polskich zawodników. Najskuteczniej parkur pokonał Wojciech Wojcianiec. Zawodnik dosiadał ogiera rasy KWPN JASON VDL. Na miejscu drugim uplasowała się Małgorzata Koszucka. Ta amazonka startowała na holsztyńskim wałachu BLACK & WHITE 3. Miejsce trzecie zajął Jarosław Skrzyczyński, który startował na holsztyńskim ogierze CAN YA MECAN.

Późnym popołudniem rozpoczął się ostatni z konkursów – finał Gold Round CSI2*. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, a przeszkody ustawione były na wysokości 140 cm. Na liście startowej zapisanych było 45 par, a czyste konto w przebiegu podstawowym zachowało siedem z nich. Najskuteczniej parkur rozgrywki pokonał Polak Jarosław Skrzyczyński, który w tym konkursie dosiadał ogiera rasy KWPN INTURIDO. Czas jaki uzyskali w rozgrywce to 35,47s. Miejsce drugie, z czasem 36,34s, zajął zawodnik z Austrii Christoph Obernauer. Dosiadał on oldenburskiego wałacha KLEONS ABSINTH 2. Na miejscu trzecim uplasował się kolejny z naszych reprezentantów Michał Kaźmierczak. Ten zawodnik startował na wałachu szlachetnej półkrwi WHOOPY BOY.