Mocno faworyzowana Inter Royal Lady wygrała pod Joanną Wyrzyk Nagrodę Liry, czyli Oaks. Pewien opór na prostej sprawiła jej towarzyszka stajenna Mary Elizabeth, która prowadziła od startu pod Szczepanem Mazurem. Pozostałe polskie klacze się nie liczyły i jako trzecia finiszowała niemiecka Daring Light.

 

W Oaks rywale „zgodzili się” na warunki zaproponowane przez konie ze stajni Adama Wyrzyka. Po starcie na czele znalazła się Mary Elizabeth, na której Szczepan Mazur prowadził umiarkowanym tempem. Tuż za nim ustawiła się Joanna Wyrzyk na Inter Royal Lady. Czempion mocno przyspieszył na zakręcie i jeszcze przed wyjściem na prostą dwie klacze odskoczyły trochę od peletonu. Na prostej ich przewaga zdecydowanie wzrosła. Silnie wysyłana przez Mazura Mary Elizabeth nie dawała się łatwo wyprzedzić spokojniej prowadzonej faworytce. Do końca utrzymywała się blisko Inter Royal Lady, jednak prowadzona przez Joannę Wyrzyk wicederbistka wygrała o 0,75 dł. Dla młodej amazonki to 99. zwycięstwo w karierze. Dzięki drugiej lokacie Mary Elizabeth, Adam Wyrzyk zanotował kolejny, po Derby, dublet w wielkim wyścigu.

 

Z grupy pozostałych klaczy zdecydowanie najbardziej dynamicznie finiszowała niemiecka Daring Light, która zostawiła daleko w tyle rywalki i mocno zbliżyła się do Mary Elizabeth w końcówce. Czwarta była Zefora, a piąta I Belive in Angels. Zawiodła natomiast mocno liczona zwyciężczyni biegu o Nagrodę Novary – Frantic.

 

W bardzo ciekawie obsadzonym Memoriale Mieczysława Mełnickiego startujące pod ulgą wagi konie starsze okazały się lepsze od trzylatków. Mocno poprowadził trenowany przez Andrzeja Walickiego Liaqura i na prostej zostawił rywali w tyle. Jedynie Design ruszył za nim i około 300 m przed celownikiem usiłował zaatakować lidera, ale ten, wysyłany przez Kamila Grzybowskiego, odparł atak. Podążający na prostej za tą dwójką Airy Boy w celowniku został pokonany przez finiszujące z dalszych miejsc Neverlanda i The Kida Bobby B.

 

W ciekawej gonitwie dla debiutujących dwulatków na prostej kapitalną walkę stoczyły faworyzowany Anator i dobrze oceniany Gryphon. W końcówce Anator pod Michalem Abikiem wypracował sobie niewielką przewagę. Trenuje go Wojciech Olkowski.

 

W biegu o Nagrodę Trafa, rozgrywanym w ramach Wathba Stallions Cup, dla młodych arabów polskiej hodowli dwójka faworytów, Hazim Al Khalediah oraz Hefira Grand, na prostej odjechała rywalom. Ogier pod Szczepanem Mazurem poprowadził równym, mocnym tempem. Klacz wyszła z grupy koni i ruszyła w pościg, jednak wysyłana przez Darię Pantchev nie zdołała pokonać najgroźniejszego rywala. Hazima Al Khalediah trenuje na Służewcu Maciej Kacprzyk.

 

Trzy zwycięstwa w niedzielę odniósł Kamil Grzybowski. Oprócz sukcesu na Liaqurze, do wygranej poprowadził również Brave Joannę (tr. Andrzej Walicki) i Go Fast de Bozouls ze stajni Cornelii Fraisl. Młody dżokej jest drugi w klasyfikacji, a cały czas z dużą przewagą prowadzi Szczepan Mazur, który wygrał dziś na Hesie u Adama Wyrzyka i wspomnianym wyżej Hazimie Al Khalediah.