Emocjonującym finałem zakończyły się zmagania w II edycji Pucharu Wielkopolski w skokach przez przeszkody. Rywalizacja toczyła się od piątku w ramach Wechta Equestrian Jump For Fun, a do wygrania były atrakcyjne nagrody o wartosci 18 000 złotych. Zwyciężyła Ines Jarosz na Treasure Queen Z/KJ Profil Piła.

 

Do udziału zgłosiło się 30 par z Wielkopolski, a do niedzielnego finału osiem z nich przystąpiło z czystym kontem. W tym gronie, jako jedyny z dwoma końmi, znalazł się najstarszy zawodnik pucharu, 72-letni Lech Studniewski (Stadnina Koni Studniewski), co udowadnia, że jeździectwo to sport, w którym wiek nie jest żadnym ograniczeniem.

 

Nie jedna, ale dwie rozgrywki!

W niedzielnym finale jeźdźcy mieli do pokonania metrowy parkur składający się z jedenastu przeszkód i dwunastu skoków. Do wyłonienia tegorocznych medalistów konieczna była nie jedna, ale dwie rozgrywki. W tej pierwszej, rozgrywanej o miejsca 3-8 najlepsza była Zuzanna Stróżyńska & Sajan, do drugiej przystąpiło dwoje zawodników Marcin Jakubiak i Ines Jarosz. Losy zwycięstwa ważyły się, dosłownie, do ostatniego skoku. Błąd Marcina Jakubiaka i nieco gorszy czas, utorował drogę do zwycięstwa 15-letniej amazonce z KJ Profil Piła.

 

Najlepsi zawodnicy poza miejscami na podium wywalczyli vouchery na pobyt w M2 Summer House i zakupy w sklepie jeździeckim Azgo Equipment. Puchar rozegrano dzięki współpracy Wechta Equestrian oraz Racockiego Klubu Jeździeckiego.


Medaliści Pucharu Wielkopolski Amatorów 2024  
1. Ines Jarosz & Treasure Queen Z/KJ Profil Piła
2. Marcin Jakubiak & Animo/KJ Agro-Handel Śrem
3. Zuzanna Stróżyńska & Sajan/KJ Centrum Hipiki Jaszkowo

 

Komplet wyników: TUTAJ

Wspieranie jeździectwa, również na najniższym szczeblu, jest dla nas bardzo ważne. 
To ogromny potencjał, który być może kiedyś znajdzie się na wierzchołku piramidy. A taki jest cel wielu jeźdźców - starty na najwyższym, światowym poziomie. Za przykład niech posłuży Szwecja, jedna z potęg w branży, gdzie sporty konne mają się doskonale. Dzieje się tak ponieważ jeździectwo jest tam sportem powszechnym. 
Dlatego Wechta Equestrian, wraz ze Stadniną Koni Racot, postanowiła zorganizować Puchar Wielkopolski Amatorów. To duży zaszczyt i satysfakcja móc od wielu lat uczestniczyć w czynnym rozwoju jeździectwa w Polsce - mówi Aleksander Wechta.


Fot. Oliwia Chmielewska