Międzynarodowy Klub Jeźdźców Skokowych (IJRC) i Europejska Federacja Jeździecka opublikowały dziś specjalny komunikat. Federacja USA zakazała organizacji zawodów od 16 marca.
To wezwanie powinno być przyjęte jako pilna rada, a jej powodem jest zagrożenie koronawirusem.
EEF uważa za konieczne odwołanie wszystkich zawodów jeździeckich w każdej dyscyplinie od dziś do końca kwietnia 2020 roku. Ostateczna decyzja o odwołaniu należy oczywiście do organizatorów oraz nakazów rządowych w każdym państwie.
EEF będzie w dalszym ciągu obserwować rozwój sytuacji i w razie potrzeby będzie służyć radą.
EEF zakłada, że każda osoba zaangażowana w sport jeździecki jest świadoma swojej odpowiedzialności społecznej i będzie podążała za tą radą – napisali Theo Ploegmakers przewodniczący EEF oraz Kevin Staut, przewodniczący IJRC.
Źródło: TUTAJ
Federacja USA (USEF) w swoim komunikacie oznajmiła, że od 16 marca zakazuje organizacji licencjonowanych zawodów jeździeckich, klinik i obozów jeździeckich oraz innych aktywności grupowych przez okres 30 dni. Poprosiła też, aby organizatorzy innych imprez wykluczyli zawodników z licencją USEF ze startów.
Opublikowano również zalecenia dla organizatorów zawodów odbywających się pod egidą innych federacji. Mowa m.in. o wyborze zawodów blisko miejsca zamieszkania, ograniczenia ilości startujących, zapewnieniu odpowiedniej ilości środków dezynfekujących i braku widzów.
Źródło: TUTAJ
Szukaj
Zaloguj się








