- I Zimowe Zawody Koni Śląskich pod patronatem Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa  - uznaję za otwarte i mam nadzieję, że to początek pięknej tradycji organizowania zawodów m.in. w okresie świątecznym - tymi słowami  Kierownik Stada Książ Leszek Łachmacki – oficjalnie  rozpoczął zawody w Stadzie Książ. 

   Obawy dotyczące terminu zorganizowania zawodów w okresie świątecznym okazały się niepotrzebne ponieważ zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i widzów. Wśród konkurencji znalazły się min. skoki przez przeszkody oraz konkurs sprawnościowy o Złotą Podkowę Bereniki. 

   Konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Moja przygoda z koniem Śląskim w Stadzie Książ” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nawet wśród gości z zagranicy. Spośród wszystkich dzieł komisja sędziowska wytypowała trzy prace zasługujące na podium oraz kilka wyróżnień:
I miejsce – Ola Lipińska
II miejsce- Agatka Ceder
III miejsce- Natalia Zięba
Wyróżnienia: Samuel z Holandii, Julia Szymula, Lena Dubaj, Jacek Jeczeń

   Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie w Stadzie Książ (kryta ujeżdżalnia).
Nasi przyjaciele z  Zoo Dvur Kralove przywieźli w ramach podjętej współpracy i specjalnie dla naszych  gości kupony z 30% rabatem na bilety do zoo.
Uczestnicy i goście mogli rozgrzać się grzańcem i ciepłymi posiłkami w Sali Ułańskiej.

Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom za pomoc!