W dniach 17-19 czerwca 2022 roku Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem w Niepołomicach zorganizował I Memoriał Olega Badałowa. Na niezwykle malowniczym parkurze u stóp Zamku Królewskiego rywalizowało blisko 180 par!!! Oleg był związany z Niepołomicami prawie 30 lat. Najpierw jako niezwykle utalentowany zawodnik, a następnie wspaniały trener, który spod swoich skrzydeł wypuścił w świat kilka pokoleń amazonek i jeźdźców.

W finałowym konkursie GRAND PRIX (C1) do rozgrywki zakwalifikowały się dwie pary. Zwyciężył Krzysztof Leśniak na 7-letnim wałachu For Fun 7, drugie miejsce zajęła Ewa Kut na klaczy Surprise Balou, a trzecie miejsce Grzegorz Nowak na wałachu Sam, na czwartej pozycji uplasowała się Marta Wypiór na klaczy Gina Royalty reprezentująca gospodarzy, piąte miejsce ponownie Grzegorz Nowak na Laos KG i na 6 pozycji Grzegorz Andrzej Kubiak na Marco Polo.

Zwycięzca otrzymał statuetkę, którą specjalnie na tę okazję zaprojektowała i wykonała niepołomicka artystka Patrycja Tryjefaczka. W trakcie dekoracji w galowych strojach, konno, wyjechały zawodniczki KJK Pod Żubrem. Większość z nich kiedyś trenowała z Olegiem.

Mamy ogromną nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz imprez jeździeckich.