W niedzielnych konkursach Grand Prix rozegranych podczas zawodów ogólnopolskich zwyciężyli Daria Kobiernik i Radosław Zalewski.

HZO-B1* Leszno

Do rozgrywki najważniejszego konkursu tych zawodów zakwalifikowało się 7 par, ale wystartowało w niej 6. Zwycięstwo w Grand Prix odniosła Daria Kobiernik dosiadająca wałacha Sonet, która przejechała bezbłędnie i w czasie 36,08 s. Tylko o 0,01 s wolniejszy był Philipp Schober na wałachu Guessina (0/36,09 s) i reprezentant Niemiec zajął tym samym miejsce drugie. Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Wesoły startujący na klaczy Catokina (0/36,60 s).

Dwufazowy konkurs o wysokości 130 cm był finałem rudny średniej. Tu najlepszy rezultat uzyskał Marcin Wesoły na wałachu H-Canterino (0/28,49 s). A za nim uplasowali się goście z Niemiec – Philipp Schober na klaczy Kateau Van W. (0/28,87 s) i Gerd Schulze na wałachu Ustinov (0/31,78 s).

W finale małej rundy 2 (120 cm) bez punktów karnych przejazdy ukończyły aż 23 pary. Najlepszy czas należał do Wiktorii Laseckiej, która na klaczy Golden Girl spędziła pomiędzy celownikami 53,83 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Aleksandra Pilatowicz na klaczy Hubka, a trzecia była Alexah Robinson/AUS na klaczy Confua (54,45 s).

Finał małej rundy 1 rozegrany został na parkurze o wysokości 110/115 cm i był konkursem zwykłym. Zwyciężyła w nim Sylwia Babińska na klaczy Chacco S, która pokonała parkur bezbłędnie w czasie 50,00 s. Kilka sekund dłużej na ukończenie przejazdów potrzebowali zawodnicy, którzy zajęli kolejne miejsca. Drugi był Miłosz Frąckowiak na ogierze Gornet Obolensky (0/55,56 s), a na trzeciej pozycji uplasował się Józef Zięba na wałachu Narcus (0/55,96 s).

HZO-B1* Michałowice

W konkursie Grand Prix wystartowały tylko 4 pary. Dwie z nich zakwalifikowały się po bezbłędnych przejazdach do rozgrywki. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Radosław Zalewski, który na ogierze Fabuleux Diamant był bezbłędny w obu przejazdach. Na drugim miejscu uplasował się Artur Kufel na wałachu Elano, a trzeci był Dominik Słodczyk na klaczy Coupanasa, który parkur podstawowy ukończył z 5 pkt.

Na liście startowej finału rundy średniej znalazło się 12 par, a 4 z nich pokonały obie fazy konkursu bez błędów. Najlepszy czas uzyskał Krzysztof Leśniak na wałachu Kenzo v/d Zwinkhoeve (30,59 s) i wyprzedził tym samym Łukasza Sordyla dosiadającego startującego na wałachu Kanna White (30,78 s). Na trzeciej pozycji uplasowała się Hanna Gocyk na ogierze Clintadel K (33,90 s).

Również finał małej rundy 2 rozegrany był jako konkurs dwufazowy i zwycięstwo w nim odniósł Damian Zmorek na klaczy Coca D’or. Za nim uplasowali się Dominik Słodczyk na wałachu Wivo i Zbigniew Kostrzewski na klaczy Kalifornia Hippika. Finał małej rundy 1 zakończył się wygraną Kamila Grzelczyka na wałachu Golden II. Miejsce drugie zajęła Martyna Obrocka na wałachu Don Vito, a trzecia była Katarzyna Bula na wałachu Lennart.