Zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie. Na listach startowych można znaleźć wielu bardzo dobrych zawodników. Wśród seniorów zobaczymy między innymi Krzysztofa Ludwiczaka (Wechta Rosnówko), aktualnego lidera rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, który wygrał pierwsze zawody z cyklu Pucharu (w październiku w Jaszkowie) i oczywiście jest też liderem HPP. Nie zabraknie też najbardziej utytułowanego polskiego jeźdźca Grzegorza Kubiaka z SJT Gdańsk i jego syna Dawida, który jest obecnie sklasyfikowany na drugiej pozycji w rankingu HPP seniorów. Od zawodów we Wrocławiu walkę o Puchar Polski rozpoczyna zdobywca tego trofeum w poprzednim sezonie – Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławie.
   Do grona faworytów należą też jeźdźcy z Dolnego Śląska: Piotr Morsztyn (Śląsk Wrocław), Leszek Gramza (OSK Michalscy Trzebnica) i Jarosław Skrzyczyński (Absolut Wilczyce).
   Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń zmagania najlepszych polskich skoczków zaczynać się będą codziennie o godzinie 8 rano i trwać będą do godzin wieczornych.
   Najważniejszy konkurs zawodów Grand Prix zaliczane do klasyfikacji HPP seniorów rozpocznie się w niedzielę około godziny 14.oo. Wcześniej (niedziela godzina 11.oo) o punkty walczyć będą Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy.
   Ciekawie zapowiada się też sobotnie popołudnie, podczas którego odbędzie się konkurs Grand Prix amatorów zaliczany do klasyfikacji Business Class Cup oraz bardzo ciekawy konkurs dwufazowy (w nim seniorzy walczyć będą o prawo startu w niedzielnym Grand Prix).
   Organizatorem zawodów jest klub AKU Thomson, który ma spore doświadczenie w organizacji imprez jeździeckich, jednak głównie w konkurencji ujeżdżenia (m.in. wrześniowe CDI i Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie). Zawody w skokach takiej rangi i w tak licznej obsadzie odbędą się na Partynicach po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że ten debiut organizacyjny będzie jak najbardziej udany.
Kto nie będzie miał czasu obejrzeć zawodów na żywo na pewno dostrzeże je w mediach. TVP Wrocław w niedzielę 23 listopada o godzinie 18.3o nada obszerną (co najmniej 60 minut) relację z konkursu Grand Prix. Retransmisję tego konkursu w następnym tygodniu pokaże też internetowy portal www.swiatkoni.pl.
   Więcej informacji o zawodach we Wrocławiu i całym cyklu Halowego Pucharu Polski (aktualności, programy dnia, listy startowe, wyniki rankingi) można znaleźć na www.hppskoki.pl