Wystartowały Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. W pierwszym półfinale Seniorów najskuteczniejszy okazał się Adam Nicpoń. W kategorii MJ triumfowała juniorka Iga Biegalska, a w grupie Ladies najlepsza na ten moment jest Adrianna Jendrośka.

Czas, to to na czym wszystkim najbardziej zależy w pierwszych półfinałach Halowych Mistrzostw Polski, bo to właśnie uzyskany czas przejazdu decyduje o dalszej kolejności startów i stracie punktowej do lidera tabeli. Tym liderem w kategorii Seniorów po pierwszym konkursie został Adam Nicpoń, który na oldenburskiej klaczy CYCERA pokonał parkur w czasie 64,69 s. Z niewielką stratą, bo zaledwie 1,06 pkt, na drugim miejscu plasuje się obrońca tytułu Marek Wacławik startujący na wałachu rasy SP KATHMANDAU. Trzecie miejsce dzisiaj zajęła debiutująca Zuzanna Golicka, która dosiadała westfalskiego wałacha FOR FLIX. Strata tej pary do pierwszego miejsce to 3,47 pkt, czyli wciąż mniej niż zrzutka.

Podium I półfinału dla Młodych Jeźdźców prawie całkowicie zdominowały juniorki. Miejsce pierwsze zajęła Iga Biegalska, która do kolejnego konkursu przystąpi z wynikiem 0 pkt karnych. W tej kategorii zawodniczka startuje na klaczy rasy SP DORAVELLA. Miejsce drugie wywalczyła Nell Sówka razem z holsztyńskim wałachem DIGISPORT CARLO, a ich strata do liderki to na ten moment 2,34 pkt. Trzecie miejsce, z wynikiem równym 3 pkt karne, zajmuje Mikołaj Kaczmarek dosiadający westfalskiego wałacha VHS CASCATO DU ROUET

Pierwszego dnia rozegrano jeszcze tylko I półfinał Ladies Cup, w którym triumfowała Adrianna Jendrośka w starcie na holsztyńskim wałachu CASLLAR DELA PIERRE 13. Ta para oczywiście przystąpi do kolejnego konkursu z zerowym kontem. Drugie miejsce, ze stratą 2,48 pkt, zajęła Aleksandra Bolko dosiadająca klaczy rasy KWPN MESSINA. Trzecie miejsce, z niewiele gorszym wynikiem, bo  2,99 pkt, zajęła Katarzyna Tobiszewska startująca na klaczy rasy SP BOBA FETT.

Jutro na Hipodromie w Sopocie pełen dzień zmagań, bo wystartują wszystkie grupy wiekowe. Każdy z rozegranych konkursów transmitowany będzie na żywo przez zespół Świata Koni, a relacja live dostępna jest jak zawsze na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV. Zapraszamy do kibicowania!

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502 lub redakcja@swiatkoni.pl

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć, jej autorką jest Aleksandra Ziętak. W sprawie zakupu zdjęć prosimy o kontakt z autorem (zietakfotografia@gmail.com)