Po drugim półfinale HMP Seniorów wciąż prowadzi Adam Nicpoń, ale silną, drugą pozycję dalej zajmuje Marek Wacławik. Pozostałe konkursy przyniosły kilka niespodzianek i przetasowań w tabeli.

Drugi półfinał HMP Seniorów to już konkurs zwykły, a pary które zachowały czyste konto, utrzymały też wynik punktowy z wczorajszego półfinału. Bezbłędny przejazd odnotował Adam Nicpoń, który na oldenburskiej klaczy CYCERA nie tylko wygrał w konkursie, ale utrzymał też tym samym prowadzenie przed finałem. Na drugim miejscu w tabeli pozostaje Marek Wacławik, który dzisiaj na wałachu rasy SP KATHMANDAU zajął miejsce trzecie. Strata tego zawodnika jest bardzo niewielka, bo jest to jedynie 1,06 pkt. Awans na miejsce trzecie w klasyfikacji odnotował za to Grzegorz Psiuk dosiadający w tych Mistrzostwach wałacha HIGH FIVE BB Z. Ta para traci do lidera 3,57 pkt.

Kilka niespodzianek przyniósł drugi półfinał HMP Młodych Jeźdźców, szczególnie pod koniec konkursu. Najlepszy dzisiaj okazał się Mikołaj Kaczmarek startujący na westfalskim wałachu VHS CASCATO DU ROUET i to zwycięstwo pozwoliło zawodnikowi na objęcia prowadzenia przed jutrzejszym finałem. Ten zawodnik na koncie ma 3 pkt karne. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Nikola Idkowiak, która dzisiaj na klaczy rasy SP CORDOBA była trzecia, a jej wynik to na ten moment 3,02 pkt. Pierwszą trójkę przed finałem zamyka Natalia Sydow, która dzisiaj na wałachu rasy KWPN FIRST ONE z kolei była druga (3,43 pkt przed finałem).

Drugi półfinał Ladies Cup nie przyniósł zmiany na pozycji liderki, bo Adrianna Jendrośka na holsztyńskim wałachu CASLLAR DELA PIERRE 13 zajęła dzisiaj drugie miejsce po bezbłędnym przejeździe. Na drugie miejsce w tabeli awansowała Katarzyna Tobiszewska razem z klaczą BOBA FETT, a podium przed finałem zamyka Wiktoria Leszek-Karwańska startująca na meklemburskim wałachu DIARETTO. Strata zawodniczek do liderki to odpowiednio 2,99  i 3,85 pkt. Konkurs wygrała Ewa Dyżewska startująca na wałachu rasy KWPN EDESSO, a trzecia była Paulina Endraszka razem z klaczą rasy SP BRANDY.

Po raz pierwszy na parkur wyjechali dzisiaj Juniorzy. Jest to najliczniejsza z kategorii w tegorocznych HMP, bo w pierwszym półfinale wystartowały 64 pary. Konkurs wygrała Antonina Kucharska dosiadająca klaczy CHICHA MINT i to ta para do drugiego półfinału przystąpi z zerowym kontem. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Parda razem z klaczą rasy SP COLLADA-A. Starta tej pary do liderki to na razie jedyne 1,37 pkt. Pierwszą trójkę konkursu zamknęła Paulina Pellowska startująca na ogierze MY BLUE PLEASURE D'IVE Z, której strata na ten moment to 2,51 pkt.

Dzieci to jedyna grupa, której pierwszy półfinał to konkurs zwykły, a nie szybkości, a wynik z jakim zawodnicy przystępują do kolejnego półfinału to wynik punktowy uzyskany na pierwszym parkurze. Dzisiaj w grupie 32 startujących par, 21 ukończyło swoje przejazdy bez punktów karnych. Najszybsza spośród nich była Aleksandra Lewicka startująca na klaczy rasy KWPN KELDITA.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

W celu zakupu przejazdu zapraszamy do naszego stanowiska lub kontakt telefoniczny: 694427502 lub redakcja@swiatkoni.pl

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć, jej autorką jest Aleksandra Ziętak. W sprawie zakupu zdjęć prosimy o kontakt z autorem (zietakfotografia@gmail.com)