Z nowym rokiem i sezonem, wielkimi krokami zbliża się czas na wyłonienie nowych, halowych medalistów kraju. W skokach przez przeszkody rywalizacja toczyć będzie się w Lesznie oraz w Sopocie, jednak odwrotnie niż w poprzednim roku. Niezmiennie, obie imprezy będzie można śledzić na żywo w relacji Świata Koni na stronie oraz na ClipMyHorse.TV.

 

 

Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody, rozgrywane na terenie sopockiego Hipodromu, zaplanowane są na termin 14-17.03.2024 r. Tu zawodnicy rywalizować będą o medale w czterech podstawowym kategoriach wiekowych czyli Seniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Juniorzy i Dzieci. Dodatkowo oglądać będziemy nieoficjalne MP Amazonek czyli Ladies Cup, a nowością w tym roku będą tytuły w kategorii Business. Ta przeznaczona jest dla zawodników powyżej 25 roku życia, którzy posiadają licencję III PZJ. Imponująca w tym roku będzie też pula nagród, bo łącznie wyniesie 130 000 PLN, z czego 50 000 PLN przypadnie na kategorie Seniorów. Plan zawodów podzielony jest na 4 dni rywalizacji. Pierwsze medale, Ladies i Młodych Jeźdźców, zostaną rozdane w sobotę, a mistrzów w pozostałych kategoriach poznamy w niedzielę. Halowym Mistrzem Polski z zeszłego roku pozostaje Marek Wacławik. W kategorii MJ triumfowała Natalia Kubik, w Juniorach Roksana Nawrocka, a w kategorii Dzieci Małgorzata Babczyńska. Czy zawodnicy powalczą w obronie tytułów i kto wystartuje w tegorocznej edycji HMP-B dowiemy się najwcześniej 06 marca 2024 roku, bo wtedy mija termin zgłoszeń na to wydarzenie. Wstęp na zawody będzie bezpłatny. 

 

Niecały miesiąc później, bo w terminie 11-14.04.2023 r., spotkamy się w hali JKS Przybyszewo, gdzie rozegra się walka o medale Halowych Mistrzostwach Polski i Halowego Pucharu Polski w skokach w kategoriach młodzieżowych. W Lesznie wystartują najmłodsi adepci jeździectwa rozpoczynając od kategorii A0 po Juniorów Młodszych na Dużych Koniach. Halowe Mistrzostwa Polski to kategorie A2 oraz D w rywalizacji na kucach oraz kategorie Młodzików oraz Juniorów Młodszych na Dużych Koniach. Pozostałe kategorie rozgrywane są w ramach Halowego Pucharu Polski. Łączna pula nagród dla wszystkich to w Lesznie aż 75 000 PLN. Tu organizator również zaplanował formułę czterodniową, a sobota i niedzielę to dni medalowe. Łącznie zostanie rozegranych 8 konkursów finałowych, poprzedzonych dwoma półfinałami w każdej z kategorii. Termin zgłoszeń to 27 marca 2024 r. 

 

Dla tych wszystkich którzy nie będą mogli być na miejscu w Sopocie oraz w Lesznie, Świąt Koni zrealizuje transmisję na żywo ze wszystkich dni Halowych Mistrzostwach Polski. Relacja live jak zwykle dostępna będzie na naszej stronie, a także na platformie ClipMyHorse.TV.