Na zakończenie weekendu startów za granicą dwukrotnie wybrzmiał hymn Polski, a w konkursie Grand Prix CSI2* Longines Ranking, bardzo dobre, szóste miejsce zajął Adam Grzegorzewski.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2* LR zakwalifikowało się 10 par, a wśród nich Adam Grzegorzewski startujący na holsztyńskim wałachu DARK FIRE. Tam para postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, bo uzyskany czas mógł dać zwycięstwo, ale przydarzył się niestety jeden błąd i ostatecznie Adam Grzegorzewski zajął 6 miejsce.

DARK FIRE i Adam Grzegorzewski

W niedzielę dwukrotnie wybrzmiał w Samorin hymn Polski. W finale Middle Tour 130 cm triumfowała Adrianna Ostrowska startująca na klaczy CON AMORE Z. Bezbłędnie ten parkur pokonał też Maksymilian Wechta na dwóch koniach, ogierze rasy SP ELDORADO i ogierze rasy SP WIMSTER, zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce. Na płatnym miejscu w tym konkursie uplasowały się jeszcze Malwina Urbańska na belgijskim wałachu  QUICK BOY D&E (10 miejsce) i Juliana Suska na holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE (11 miejsce). Polska para zwycięstwo odniosła też w finałowym konkursie CSIAm 115 cm. Tu najlepsza okazała się Amelia Jurkiewicz dosiadająca klaczy rasy SP CASILDA. Na trzecim miejscu w tym konkursie uplasowała się jeszcze Kaja Hus, która startowała na belgijskim wałachu RICO VD BISSCHOP

CON AMORE Z i Adrianna Ostrowska

Bezbłędne przejazdy oglądaliśmy też w konkursie finałowym Silver Tour 135 cm. Tu 10 miejsce wywalczył Tomasz Plewa startujący na wałachu rasy KWPN JAY BLOOBIDAY. Punktów karnych w tym konkursie nie mieli jeszcze Tomasz Miśkiewicz dosiadający westfalskiej klaczy VHS COME TO ME (17 miejsce) oraz Agnieszka Olszewska razem z belgijskim wałachem QUANDAR CECE (22 miejsce).

Wyniki TUTAJ

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

Konkurs Grand Prix rozegrano na przeszkodach o wysokości 145 cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Longines Ranking. Aleksandra Kierznowska do tego startu wybrała mniej doświadczonego, 8-letniego ogiera rasy SP Diament. Para w przebiegu podstawowym miała w sumie 17 pkt karnych. Przemysław Konopacki na wałachu Pure Pasion From Second Life Z zrezygnował z ukończenia przejazdu.

Dobrze nasi zawodnicy zaprezentowali się za to w konkursie 140 cm. Konkurs bezbłędnie pokonała Aleksandra Kierznowska na wałachu rasy KWPN Ironman i z dobrym czasem uplasowała się na wysokim, 4 miejscu. Ten sam parkur bezbłędnie, ale zdecydowanie wolniej, przejechał też Przemysław Konopacki na oldenburskim wałachu No Limit 67. Para zajęła 34 miejsce. Aleksandra Kierznowska tego dnia odnotowała też czysty przejazd w konkursie 135 cm, w którym razem z westfalską klaczą Westfalia L zajęła 11-te miejsce.

CSI3* Spring Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

Ostatniego dnia zawodów Krzysztof Okła na wałachu rasy KWPN La Talent wystartował w dwufazowym konkursie 145 cm, zaliczanym do Longines Ranking. Para z jednym błędem w drugiej fazie zajęła 26 miejsce.  W finałowym konkursie 130 cm dobry przejazd odnotowała też Maria Brańka-Borja. Zawodniczka na klaczy Chloe Z nie miała błędów i z dobry czasem zajęła 11 miejsce w konkursie.