Zakończyły się zawody ogólnopolskie rozgrywane w ten weekend w hali JKS Przybyszewo. Trzeci konkurs Średniej Rundy wygrała tu juniorka Oliwia Kosmol. Dwa pierwsze miejsca w konkursie Grand Prix wywalczył Hubert Polowczyk.

Finał Małej Rundy 1 był konkursem zwykłym. Swoje drugie zwycięstwo na tym poziomie odniosła 13-letnia Karolina Szpak. Zawodniczka w konkursie dosiadała klaczy szlachetnej półkrwi HALLOUMI. Na miejscu drugim ponownie uplasowała się Nawojka Kiecoń startująca na klaczy rasy SP C-ZINA W. Miejsce trzecie zajęła juniorka Oliwia Tauchert. Amazonka dosiadała belgijskiego wałacha HELP ME BOY DU PETIT VIVIER.

W konkursie finałowym Małej Rundy 2 triumfowała 15-letnia Natalia Kluska. Zawodniczka pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie na klaczy szlachetnej półkrwi COLOMBINA. Miejsce drugie zajął Hubert Polowczyk dosiadający wałacha rasy KWPN IRONMAN. Trzeci czas w konkursie uzyskał junior Karol Chrzanowski. Ten zawodnik startował na wałachu rasy KWPN BANOVEY.

Dwufazowy konkurs finałowy Średniej Rundy zakończył się zwycięstwem juniorki Oliwii Kosmol. Tym samym wygrała ona wszystkie trzy konkursy na tym poziomie. Dziś dosiadała oldenburskiej klaczy LOCANA. Na miejscu drugim, z czasem drugiej fazy wolniejszym o zaledwie 0,2 s, uplasowała się juniorka Aleksandra Gebler startująca na klaczy JUNIOR 152. Miejsce trzecie zajął Hubert Polowczyk, który w tym konkursie dosiadał niemieckiego wałacha CELLDORADO PB.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowały się cztery pary. Niestety tam żadnej z nich nie udało ustrzec się błędu. Wszystkim przydarzyła się jedna zrzutka, a najszybszy spośród nich był Hubert Polowczyk. Dosiadał on oldenburskiej klaczy COURTNEY 11. Drugi czas w rozgrywce uzyskał ten sam zawodnik w przejeździe na ogierze szlachetnej półkrwi ALO-VARO P. Trzecie miejsce na podium zajął Łukasz Troszczyński startujący na klaczy rasy SP CORDOBA.