Zakończyły się zawody ZO3* w Olszy świętujące 25-lecie KJ Agro-Handel Śrem. W dwunawrotowym Grand Prix Polski triumfował dzisiaj Hubert Polowczyk, który z Olszy wyjedzie z nowym samochodem.

Równo o 15:00 rozpoczął się konkurs na który najbardziej czekali i zawodnicy i kibice w Olszy, czyli konkurs Grand Prix Polski na poziomie 145 cm, rozegrany w formule dwunawrotowej. Na starcie zameldowały się 32 pary. Do decydującej części konkursu awansowało 10 z nich. Czyste konto w obu nawrotach zachowało 5 par, ale najszybszy okazał się Hubert Polowczyk i to on z Olszy wyjedzie żółtą Kia Stonic. Autorem tego sukcesu razem z zawodnikiem był ogier K' ERMITAGE PREMICES. Ponad 2 sekundy wolniejszy od zwycięzcy był Leszek Gramza, który razem z wałachem rasy KWPN JACKPOT A zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Dawid Skiba startujący na wałachu rasy KWPN KASPER, należącym do prezesa KJ Agro-Handel Śrem, Jana Ludwiczaka.

W konkursie finałowym Średniej Rundy 135 cm wystartowały 54 pary, a najlepiej z drugą fazą tego parkuru poradziła sobie Oliwia Jach. Zawodniczka triumfowała w starcie na ogierze EX LIBRIS GOLD Z. Na drugim miejscu uplasowała się Dajana Pawlicka, która dosiadała hanowerskiego ogiera CAPPUCCINO. Trzeci najlepszy czas drugiej fazy uzyskał Mateusz Tyszko startujący na ogierze rasy SP DIEGO

Konkurs finałowy Małej Rundy 125 cm rozegrano na zakończenie całych zawodów. Na starcie zameldowały się tu 44 pary. Najskuteczniejsza na parkurze okazała się juniorka Alexah Robinson startująca na holsztyńskiej klaczy CONFUA. Drugie miejsce wywalczyła 15-letnia Marianna Kultys dosiadająca westfalskiego wałacha NUMERUS, a podium ostatniego konkursu zawodów zamknął Mikołaj Glasser w starcie na koniu MIEKE

Finałowy konkurs Rundy Elite rozegrano na przeszkodach o wysokości 115 cm i zasadach konkursu zwykłego. Triumfowała Julia Dziurkiewicz startująca na klaczy rasy SP CZARNA PERŁA. Drugie miejsce zajęła Julia Wieczorek dosiadająca hanowerskiej klaczy QUEEN MAXIMA, a podium zamknął Gabriel Głusek razem z ogierem rasy KWPN JANNEMAN

W finałowym konkursie dla koni 6/7-letnich najlepszy okazał się Siarhei Kazlou, który na belgijskim wałachu ROLEX VAN DE NOORDHEUVEL był pierwszy, a na wałachu rasy KWPN MINERVA zajął miejsce drugie. Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Skrzyczyński razem z 7-letnim, hanowerskim ogierem BALOUKATO. W młodszej grupie, koni 5-letnich, triumfował Jonasz Radowski dosiadający hanowerskiego ogiera VODKATINI. Drugie miejsce zajęła Kinga Stańczak-Szulc razem z wałachem LAUVETIER ZR Z, a trzecia była Wiktoria Antoniewska startująca na holsztyńskim ogierze COMO

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.