Po południu w Lesznie rozegrano konkursy finałowe zawodów ogólnopolskich. Niedzielne zmagania zakończył konkurs Grand Prix.
Finał Małej Rundy 1 rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. Rywalizacja zakończył się zwycięstwem Szymona Stasiaka na wielkopolskiej klaczy NICOLET 2. Miejsce drugie zajął Łukasz Wasilewski na wałachu KWPN JF H&H. Para ta przez trzy dni zawodów pasowała się w czołówce stawki tej rundy. Na miejscu trzecim konkurs zakończyła juniorka, Kaja Nikolas na klaczy szlachetnej półkrwi ULOTKA-K.
Kolejnym niedzielnym konkursem zawodów ogólnopolskich był Finał Małej Rundy 2. Zwycięzcą zmagań został Dominik Słodczyk na wałachu QUICKY B Z. Niewiele wolniejsza w konkursie była juniorka, Zofia Synoradzka, dosiadająca ogiera rasy SP OLSTAR. Para ostatecznie zajęła drugie miejsce. Trzecia w konkursie była Agnieszka Olszewska na klaczy szlachetnej półkrwi JURANDA.
Konkurs finałowy Średniej Rundy z przeszkodami o wysokości 130 cm rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Miejsce pierwsze w rywalizacji zajęła Hanna Osieka na hanowerskiej klaczy DIGISPORT CALLISTA. Drugi w konkursie, z nieco wolniejszym czasem, ale również bez błędów na przeszkodach, był Dominik Słodczyk na wałachu rasy SP DRAKO. Na miejscu trzecim zmagania zakończyła Daria Kobiernik na wałachu rasy zangersheide OGANO’S BOY Z.
Najważniejszy konkurs dnia - Grand Prix, rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywka. Zwycięzcą okazał się Łukasz Wasilewski, dosiadając wałacha rasy KWPN HELLUM H&H. Drugie miejsce zajął, wolniejszy jedynie o 0.04s, Mściwoj Kiecoń na oldenburskiej klaczy DIGISPORT CODEINA. Na miejscu trzecim w klasyfikacji uplasowała się Daria Kobiernik na wałachu rasy SP WINCHESTER. Tylko te trzy pary zachowały czyste konto w przejeździe podstawowy oraz rozgrywce.
Wyniki: TUTAJ