Najważniejszy konkurs zawodów w Samorin wygrał Jarosław Skrzyczyński. Wysokie miejsce w GP zajął także Adam Grzegorzewski. W GP w belgijskim Lier bardzo dobre starty zanotowali Przemysław Konopacki i Aleksandra Kierznowska.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Łącznie aż 14 par – w tym dwie z Polski -  zakwalifikowało się do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2*. I tak jak w piątek żadnych szans na zwycięstwo nie dał rywalom Jarosław Skrzyczyński, który na wałachu Komboy był najszybszy w rozgrywce uzyskując czas 33,21 s. A to oznaczało zwycięstwo i tym samym zdobycie cennym punktów do Longines Ranking. Na wysokim 4 miejscu uplasował się Adam Grzegorzewski, który dzisiaj startował na wałachu Dark Fire i ukończył swój przejazd w czasie 34,84 s. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym mieli Aleksander Lewandowski na ogierze L.A. Style K (16 m.) i Dawid Kubiak na ogierze Estoril Fortuna (17 m.).

W finale rundy srebrnej (135 cm) wysokie 5 miejsce zajął Dawid Kubiak na ogierze Szuler. Zawodnik nie miał także błędów w konkursie 130 cm w którym na klaczy Anastacia III zajął miejsce 10. W finale rundy amatorów (115 cm) na 2 miejscu uplasowała się Zuzanna Sowińska na klaczy Hello Berlin, która zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce nie miała błędów.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Konkurs Grand Prix CSI3* miał dzisiaj wysokość 150 cm. Z wynikiem 4 pkt. ukończył go Michał Kaźmierczak dosiadający ogiera Kalahari Rock (21 m.). W konkursie zwyciężył Alexis Golulet/FRA, który startował na klaczy Calla (Quateron – Cykada po Vittorio, hod. Tomasz Wilczanowski). Para ta wygrała również piątkowy konkurs zaliczany do Longines Ranking.
W konkursie o wysokości 140 cm błędów na parkurze nie miał Mikołaj Szurman na klaczy Miss Caretino MNM, ale 3 pkt. za przekroczenie normy czasu pozwoliły na zajęcie 19 miejsca.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W konkursie Grand Prix 150 cm wystartował Marek Lewicki na klaczy  La Pezi, który swój przejazd ukończył z wynikiem 9 pkt. Z wynikiem 6 pkt. swój przejazd w Grand Prix 145 cm ukończył Łukasz Piksa na wałachu Benefis
Bezbłędny przejazd w dwufazowym konkursie 140 cm zanotował Bartosz Adamus dosiadający ogiera U2, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 19 miejsca w klasyfikacji. Jeden błąd w konkursie 145 cm miał dzisiaj Jacek Polikowski na wałachu Celtic.

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

Do rozgrywki konkursy Grand Prix CSI2* zakwalifikowały się dwie polskie pary. Przemysław Konopacki na wałachu Pure Passion from Second Life Z nie miał błędów, a czas 47,46 s pozwolił na zajęcie 6 miejsca. Doskonały czas 41,02 s uzyskała Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette, ale jeden  błąd spowodował, że ta para zajęła miejsce 7. Bezbłędnie i szybko w dwufazowym konkursie 140 cm przejechał Przemysław Konopacki na klaczy Expression’Quill co pozwoliło na zajęcie wysokiego 2 miejsca w klasyfikacji. W konkursie 135 cm miejsce 6 zajęła Aleksandra Kierznowska na wałachu Ironman. W Grand Prix CSI1* (130 cm) błędów na przeszkodach nie miała Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG, ale 1 pkt. za przekroczenie normy czasu nie pozwolił tej parze na start w rozgrywce (18 m.).

CSI3* Arezzo (ITA)

Bezbłędny przejazd w dwufazowym konkursie 135 cm zanotował dzisiaj Mikołaj Barański na ogierze Freiherr, a czas 35,89 s pozwolił na zajęcie 20 miejsca.