Trzeciego dnia SCKU rozegrano pierwszy z finałów. Wyłoniono najlepszego z koni 3-letnich. Na równoległym czworoboku rywalizację kontynuowali zawodnicy w ramach ZO-A.

 

W końcowej klasyfikacji, po dwóch konkursach, najlepszym koniem 3-letnim okazał się hanowerski ogier FÜRSTEN SPINNE (Fürsten Look - Christina). Konia zaprezentował Adrian Seliga. Sumaryczny wynik jaki uzyskali w Czempionacie to 163,870%. Miejsce drugie zajął koń dosiadany przez tego samego zawodnika. Był to ogier rasy szlachetna półkrew ROMEO VON FÜRSTENBALL (Fürsteball - Rozalinda Wood). Jego wynik końcowy to 160,530%. Trzeci w klasyfikacji ogólnej był wałach rasy holsztyńskiej FLASHBACK (For Romance I - Rieke). Konia prezentował Piotr Król, a wynik jaki uzyskali w Czempionacie to 145,200%.

 

W drugim półfinale koni 5-letnich ponownie, najlepiej zaprezentował się ogier rasy DSP LARI FARI (Luis Figo - Pink Floyd). Konia zaprezentowała Aleksandra Krywult. Dzisiejszy wynik końcowy tej pary to 8,06 pkt, w tym najwyższa ocena cząstkowa, 8,2 pkt, za galop. Miejsce drugie dziś zajął ogier rasy westfalskiej DREAM BOY (Destano - Fleury’s Girl) dosiadany przez Gabrielę Jaworską. Sędziowie ocenili ich przejazd w sumie na 7,82 pkt. Najwyżej ocenionym chłodem konia był kłus - 8,4 pkt. Na miejscu trzecim tym razem uplasował się trakeński ogier PIKASO (Ice Age - Plasta). Konia zaprezentowała Justyna Stasiulewicz. Wynik końcowy jaki uzyskali to 7,80 pkt, w tym 8,6 pkt za stęp.

 

Drugi półfinał dla koni 6-letnich zakończył się zwycięstwem hanowerskiej klaczy AMICA (Ampere - Rodiwa). Konia zaprezentowała zawodniczka z Litwy Dalia Katinaite - Pranckeviciene. Wynik końcowy jaki uzyskała para to 7,80 pkt, w tym 8,1 pkt za galop. Miejsce drugie zajął oldenburski ogier DAILY DEAL JUNIOR (Daily Deal - Rascala). Na koniu startowała Gabriela Jaworska, a wynik końcowy jaki uzyskali to 7,66 pkt. Najlepiej ocenionym chłodem dzisiaj był stęp, za który otrzymali ocenę cząstkową 8,2 pkt. Na miejscu trzecim uplasował się wałach rasy DSP DAY DREAMER 9 (Diamo Gold - Divita II) którego dosiadał Marcin Woldański. Dzisiejszy wynik końcowy tej pary to 7,50 pkt.

 

W półfinale dla koni 7-8-letnich dwa pierwsze miejsca zajęły konie dosiadane przez Huberta Jankowskiego. Wynik jaki uzyskał na oldenburskiej klaczy FIRST CLASS (Foundation - Samantha) to 72,410%. Przejazd na klaczy rasy KWPN IDWINARETTO (Everdale - Aliska K) sędziowie ocenili na 71,853%. Miejsce trzecie zajął wałach szlachetnej półkrwi SHADOW (Rammstein - Skaja) dosiadany przez Annę Grygier-Wójtowicz. Przejazd tej pary oceniono na 69.368%.

 

Konkurs klasy C-3 zawodów ogólnopolskich zakończył się zwycięstwem juniorki Heleny Kozłowskiej. Jej przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi EMOL sędziowie ocenili na 67,763%. Miejsce drugie, z wynikiem 65.965%,zajęła 15-letnia Maja Baranowska. Zawodniczka startowała na wałachu rasy oldenburskiej SAMURAJ. Na miejscu trzecim ponownie uplasowała się Urszula Krzewicka startująca na wałachu szlachetnej półkrwi KADAFFI P. Wynik jaki uzyskała para to 65,746%.

 

Na czworoboku klasy CC-5 najlepiej zaprezentowała się Teresa Tomaszewska i wałach szlachetnej półkrwi AMBROZJO. Wynik jaki dzisiaj uzyskali to 67,325%. Miejsce drugie zajął Filip Kowalski. Zawodnik startował na klaczy BEL FLEUR S, a ich przejazd oceniono na 66,026%. Na miejscu trzecim uplasowała się Agata Kamionka-Flak i oldenburska klacz DESERT ROSE. Wynik jaki uzyskała para to 65,833%.

 

W konkursie CS-3 zawodów ogólnopolskich wystartowały dwie pary. Zwycięzcą został Tomasz Jasiński z wynikiem 65,426%. Zawodnik startował na oldenburskiej klaczy SHOSHOLOZA. Miejsce drugie zająła Aleksandra Lesner i wałach rasy KWPN FORCE. Ich przejazd oceniono na 63,992%.