Czwarty konkurs Pucharu Świata w ujeżdżeniu LEZ rozegrany został podczas zawodów Madrid Horse Week.

 

Trzy i pół miesiąca przerwy od startów miał 15-letni wałach Duke of Britain. Po raz ostatni mogliśmy go oglądać podczas Mistrzostw Świata w Herning gdzie wystartował w Grand Prix, ale został wycofany przed konkursem GP Special. Zawody w Madrycie były pierwszymi po tak długiej przerwie. A powrót na czworoboki wypadł lepiej niż bardzo dobrze.

 

Duke of Britain razem ze swoim jeźdźcem zwyciężyli już w piątkowym konkursie Grand Prix. A w sobotę w GP Freestyle zaliczanym do Pucharu Świata LEZ ustanowili swój nowy życiowy rekord – 84,830%. Wszyscy sędziowie widzieli ich na pierwszym miejscu a w arkuszu znalazło się wiele ocen na poziomie 8 pkt. i 9 pkt. oraz jedna 10 – za interpretację muzyki.

 

Jak każdy zawodnik mam zawsze pewne oczekiwania do swoich przejazdów, ale nigdy nie wiadomo czy zostaną one spełnione. Wczoraj w GP pokazaliśmy się z dobrej strony i wszystko wyszło jak zaplanowałem. Dzisiaj w GP Freestyle postanowiłem zmienić kilka elementów – muzyka pozostała ta sama, ale niektóre linie zmieniłem na trudniejsze i to nam świetnie wyszło czego dowodem jest nowy rekord życiowy. Ja i Duke znamy się na wylot i o ile nic wyjątkowego się nie wydarzy to wiemy na co nas stać i co możemy pokazać. Oczywiście każdy dzień jest inny i trzeba walczyć od nowa, wierzyć w siebie. Ale to i tak nie oznacza, że uniknie się błędów. Duke wiele dla mnie znaczy i zawdzięczam mu całą swoją karierę. Mam uczucie, że staje się coraz lepszy a dzisiaj sprawił, że jestem z niego niesamowicie dumny. – powiedział Frederic Wandres.

 

Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Helen Langehanenberg/GER dosiadająca klaczy Anabelle. Przejazd tej pary został oceniony przez sędziów na 80,035%. Miejsce trzecie z wynikiem 79,660% zajęła Thamar Zweistra/NED na ogierze Hexagon’s Ich Weiss.

 


Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja PŚ: TUTAJ

 

Zdjęcie: FEI/Nacho Olano