W Michałowicach rozdano ostanie punkty w kwalifikacji do Cavaliady Future. W Zakrzowie zawodnicy prezentowali się w programach dowolnych do muzyki. W Lesznie konkurs Grand Prix zakończył kolejne zawody ogólnopolskie.

HZODiM Michałowice

Konkurs finałowy grupy A1, a tym samym ostania kwalifikacja do Cavaliady Future MINI, zakończyła się zwycięstwem czeskiego zawodnika Václava Humplíka dosiadającego kuca MERLIN. Miejsce drugie zajęła Natalia Kręgielska na klaczy SANTA. Trzecia w konkursie była Nell Sówka na RAMIRO.

W finale grupy A2, będącym ostatnią kwalifikacja w kategorii MIDI Cavaliady Future triumfowała Nell Sówka na kucu FIGARO. Na miejscu drugim konkurs zakończyła Irena Bigaj na wałachu LOTOS. Trzecia w konkursie była Paulina Pellowska na wałachu JOWISZ.

Pierwsze zmagania najmłodszych podczas Cavaliady będziemy mogli oglądać już za dwa tygodnie w Poznaniu. Zgodnie z regulaminem, prawo startu ma pierwszych 8 zawodników z tabeli po zakończeniu wszystkich kwalifikacji, w tym złoci medaliści Pucharu Polsku Kuców i Halowego Pucharu Polski Kuców kategorii A1 i A2. Jeżeli zawodnik uzyskał prawo startu w obu kategoriach (MINI i MIDI) musi podjąć decyzję w której z nich będzie rywalizował w cyklu Cavaliada Future 2019/2020.

Grand Prix Dzieci I, rywalizujących na dużych koniach, zwyciężyła Marta Wypiór na klaczy rasy KWPN HOKEY POKEY. Miejsce drugie zajęła Kornelia Smura na GRUPO PROM VIOX W. Obie zawodniczki zakwalifikowały się do rozgrywki, w której miały po jednym błędzie. Na miejscu trzecim konkurs zakończyła Amanda Kolińska na wałachu rasy SP BRANDO. Zawodniczka zjechała z parkuru przebiegu podstawowego z 4 pkt karnymi.

Finał Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej zakończył się zwycięstwem Emilii Szojdy na hanowerskim wałachu CAMPINO BURME. Para ta jako jedyna pokonała parkur podstawowy i rozgrywkę konkursu 130/135 cm bez punktów karnych. Na miejscu drugim, z jednym błędem w rozgrywce, rywalizację zakończyła Wiktoria Jannasz na klaczy KWPN WHITE SHOT. Trzecia w konkursie była Karolina Łoś na klaczy MEGI.

HZO-B2* Leszno

Finał Małej Rundy rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. Bezbłędny i najszybszy w konkursie okazał się Leszek Gramza na 6-letniej klaczy CHICHOLINA. Miejsce drugie zajęła juniorka młodsza, Kaja Langer na trakeńskiej klaczy ORIANA. Na miejscu trzecim, konkurs zakończył Mateusz Tyszko dosiadający klaczy rasy SP ALINA.

Konkurs finałowy Średniej Rundy z przeszkodami o wysokości 135 cm zwyciężyła Magda Kamińska na klaczy SP DREAMY M. Para pokonała obie fazy konkursu bezbłędnie i w najlepszym czasie. Na miejscu drugim zmagania zakończył Krzysztof Ludwiczak na oldenburskiej klaczy CHANBETTE. Miejsce trzecie należało do młodej, 14-letniej zawodniczki, Julii Jabłońskiej, dosiadającej hanowerskiej klaczy CONN RUBINA

Najwyższy niedzielny konkurs, Grand Prix, z przeszkodami o wysokości 145 cm, zakończył się zwycięstwem Wojciecha Dahlke na 7-letnim ogierze MAGNUM VAN DEN BISSCHOP D’15. Para w rozgrywce nie popełniła błędów i zjechała z parkuru w najkrótszym czasie. Na miejscu drugim zmagania zakończył, prezentujący bardzo dobrą formę podczas tych zawodów, Arkadiusz Fimmel na wałachu rasy SP BENEFIS. Miejsce trzecie wywalczył Mściwoj Kiecoń na wałachu CORNELL 23. Były to pierwsze wspólne zawody tej pary.

HZO-A Zakrzów

W konkursie D-4, trzeci dzień z rzędu, triumfował Dionizy Polikowski na hanowerskim wałachu QUI. Dzisiejszy przejazd tej pary został oceniony na 68,594%. Na miejscu drugim rywalizacje zakończyła Zarah Solecka na wałachu SP BOHUN z wynikiem 63,958%. Miejsce trzecie zajęła Laura Mazurek na hanowerskiej klaczy HOPE. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 61,667%.

Konkurs dowolny z muzyką klasy C-4 zwyciężyła Natalia Badura na 6-letnim, prezentującym dobrą formę, wałachu rasy SP SOLARIS VENTUS. Przejazd tej pary oceniono na 67,625%. Miejsce drugie zajęła Karolina Jatkowska na oldenburskim wałachu SARUMAN GT. Para uzyskała wynik 67,017%. Na miejscu trzecim konkurs zakończyła ponownie Natalia Badura, dosiadająca tym razem klaczy rasy SP VERBENA. Ich przejazd sędziowie ocenili na 66,267%.

Zmagania w konkursie CC-6 zakończyły się ponownym zwycięstwem Małgorzaty Malkusch na hanowerskim wałachu LANZELOT. Przejazd w programie dowolnym tej pary sędziowie ocenili na 67,100%. Na miejscu drugim konkurs zakończyła Ewelina Gos na ogierze rasy wielkopolskiej GOLD QUATERBACK. Para ta została oceniona na 63,775%. Miejsce trzecie w rywalizacji należało do Iwony Osieckiej dosiadającej westfalskiego wałacha DON FEDERICO z wynikiem 59,225%.

Trzecie zwycięstwo na poziomie klasy CC odniosła para Katarzyna Popiołek i wielkopolski GALAPAGOS. Ich dzisiejszy program dowolny z muzyką (CC-7) oceniono na 68,650%. Na miejscu drugim konkurs zakończyła Joanna Jawor na oldenburskiej klaczy CINNAMON z wynikiem 68,133%. Trzeci w konkursie było Filip Kowalski. Zawodnik dosiadał klaczy BEL FLEUR S, a ich przejazd sędziowie ocenili na 67,875%.