Cosmic Magic pod Janem Odlozilem poprowadziła stawkę w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu i wygrała tę gonitwę, chociaż nie przyszło jej to łatwo. Tempo w dystansie było wolne, wzrosło nieco w drugiej fazie wyścigu. Na końcową prostą dość niespodziewanie wyprowadził Nick (Paweł Pałczyński) i trochę odskoczył rywalom. Jednak Cosmic Magic po raz kolejny zademonstrowała swój piorunujący finisz w końcówce i minęła celownik pierwsza, o szyję przed Nickiem; trzeci w odstępie pięciu długości był Mobilization (Pavel Slozil). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Radim Bodlak, właścicielem – I.K.Art, s.r.o.

 

 

Niespodzianką zakończyła się pierwsza gonitwa ostatniego dnia sezonu wyścigowego 2021 na Partynicach – łatwe zwycięstwo odniosła debiutująca w gonitwie z płotami Yennefer, na której jechał Pavel Slozil. Drugie miejsce zajął Sorreno (Pavel Peprna); te dwa konie wysunęły się na czoło stawki w ostatnim zakręcie i odskoczyły rywalom, którym pozostała walka o trzecie miejsce – ostatecznie wywalczył je Lastien (Jan Kratochvil). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Robert Świątek, właścicielem – Tadeusz Sieradzki.

 

W drugiej serii gonitwy z płotami dla starszych koni od startu mocnym tempem poprowadził Hibernian (Rostislav Bens). Przed ostatnim zakrętem zbliżył się do niego Molly Power pod Janem Faltejskiem, a na końcowej prostej pewnie pokonał rywala. Walkę o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Carlito (Pavel Slozil). Zwycięzcę dla stajni Francis Fuchs trenuje Pavlina Bastova.

 

Stawkę w gonitwie płaskiej na klasycznym dystansie 2400 m poprowadził Remus (Bolot Kalysbek Uulu) i uzyskał znaczną przewagę. Jeszcze przed wejściem w ostatni zakręt doszedł go i wyprzedził Handarro pod Dastanem Sabatbekovem i z kolei on odskoczył na kilka długości. Na prostej w pościg za nim ruszyły Igraszka (Natalia Hendzel) i Karagana (Milan Zatloukal) i znacznie zmniejszyły straty, ale pokonać go nie zdołały. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielem – BMS Group S. Pegza.

 

Liczną stawkę trzylatków w gonitwie z płotami poprowadziła Tijen de Lesieniec (Adam Cmiel). Konie dość długo galopowały w zwartej grupie i zamieniały się pozycjami za liderką. W połowie ostatniego zakrętu zrównała się z nią Nathalea Great pod Janem Faltejskiem, a na początku finiszowej prostej objęła prowadzenie i niezagrożona minęła celownik jako pierwsza. Za nią w walce o drugie miejsce Salivano (Jan Kratochvil) okazał się lepszy od Speedy Girl (Oleksandr Ryzhak). Nathalea Great jest trenowana przez Pavla Tumę dla Stajni Dr. Charvat.

 

Ciężar prowadzenia w przeszkodowej gonitwie czterolatków wzięła na siebie Noranda (Oleksandr Ryzhak). Jeszcze przed wyjściem na bieżnię płotową wyprzedziło ją kilka koni, a na czele znalazł się Oceanik (Paweł Pałczyński). W zakręcie zaczął jednak słabnąć i na początku finiszowej prostej do przodu przesunęły się Minister Wojny pod Pavlem Slozilem, Jacqueline (Jan Faltejsek) i Darvil (Adam Cmiel). Z tej trójki walkę o zwycięstwo stoczyły dwa pierwsze – ostatecznie Minister Wojny w samym celowniku pokonał rywalkę o szyję, Darvil był trzeci ze stratą 2½ długości. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielami – Joanna i Jarosław Zalewscy.

 

Emocjonujący przebieg miała gonitwa dwulatków, którą dubletem wygrały konie trenowane przez Łukasza Sucha. Poprowadziła Nebbiana (Bolot Kalysbek Uulu) i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj długi finisz z dalekiej pozycji rozpoczął Be Like Zazou pod Dastanem Sabatbekovem i na końcowych metrach o pół długości pokonał Nebbianę, za którą dwie długości trzeci przybiegł Sopot (Sanzhar Abaev). Właścicielem zwycięskiego konia jest Grzegorz Kogut.

 

Dużo emocji dostarczyła również gonitwa z przeszkodami dla starszych koni. Od początku zwartej grupie przewodził King Heart pod Janem Odlozilem. On też wyprowadził stawkę na finiszową prostą, gdzie do walki o zwycięstwo włączyły się Lad In (Pavel Slozil) i atakujący z czwartej pozycji Leo Fantastico (Jan Faltejsek). King Heart utrzymał przewagę pół długości nad Leo Fantastico, za którym półtorej długości przybiegł Lad In. Zwycięzcę dla I.K.Art, s.r.o. trenuje Radim Bodlak.