Wyhodowany w Holandii, obecnie 13-letni wałach Exit Remo, od dwóch lat prężnie rozwija swoją międzynarodową karierę. Na początku września wspomógł zespół Holandii podczas Pucharu Narodów w Spruce Meadows, gdzie zajęli 3 miejsce. Dzisiaj wygrał konkurs LR pod nikim innym jak Mistrzem Olimpijskim Benem Maherem.

Urodzony w Holandii Exit Remo (San Remo x Ferro) został sprowadzony do Polski w 2014 roku Jego właścicielami została firma DiM S.A., a pierwszym jeźdźcem Stanisław Przedpełski. Mimo początkowych problemów, o których opowiadał nam sam zawodnik (TUTAJ), koń szybko progresował, a w 2015 roku para udanie zadebiutowała w konkursach międzynarodowych podczas zawodów Baltica Spring Tour. Później koń kilkukrotnie zmieniał jeźdźców. Duży wpływ na jego rozwój miał też Marek Wacławik. To pod tym jeźdźcem koń zwyciężył po raz pierwszy w konkursie zaliczanym do Longines Ranking. Byli najlepsi w Grand Prix CSI2* w Ebreichsdorf w 2018 roku. W tym samym sezonie zajmowali też wysokie, drugie miejsce podczas GP CSI2* w Sopocie. Jako ostatnia przed sprzedażą dosiadała go córka właścicieli, Natalia Stefańska. Wtedy doświadczenie Exit Remo procentowało przede wszystkim w konkursach juniorski. Zawodniczka na tym koniu była m.in. 5 w Pucharze Narodów Juniorów i 9 w Grand Prix Juniorów w Zduchovicach.

W 2020 roku Exit Remo został sprzedany do Holandii do rodziny Van De Mheen, która do tej pory widnieje jako właściciele tego konia. Startować miał na nim, wtedy młody jeździec, Rowen Van De Mheen (NED). Ta współpraca nie ułożyła się jednak tak, jak prawdopodobnie planowano. Exit Remo w 2021 roku wrócił do Polski pod siodło Jarosława Skrzyczyńskiego. Potem przez chwile startował na nim Adam Grzegorzewski, aż pod koniec tego samego roku koń trafił z powrotem do Holandii w ręce Patricka Lemmena (NED) i pod tym zawodnikiem zdecydowanie udało mu się “rozwinąć skrzydła”. Zaczynali spokojnie od konkursów 135-140 cm, aby już po kilku miesiącach plasować się w czołówce konkursów LR zawodów CSI2 i 3* (m.in. Lier i Samorin). Współpraca układała się na tyle owocnie, że para otrzymała powołanie do kadry na zawody EEF Series w Bratysławie. Tam ich dwa bezbłędne przejazdy przyczyniły się do zwycięstwa ekipy Holandii. Exit Remo i Patrick Lemmen startowali także w zwycięskim składzie podczas CSIO3* w Pradze. Ich ostatni wspólny start to prestiżowe zawody CSIO5* Rolex Masters w Spruce Meadows (CAN), gdzie ponownie byli silnym punktem drużyny (przejazdy 0/4). Ich zespół ostatecznie uplasował się tam na trzecim miejscu.

Patrick Lemmen wczoraj oficjalnie pożegnał się z Exit Remo (Instagram zawodnika), ale wałach już od czwartku startuje w Olivie (ESP) pod nowym zawodnikiem. Jest nim, nie kto inny, jak Mistrz Olimpijski z Tokio, aktualny nr 6 Światowego Rankingu, Ben Maher (GBR). Para ma za sobą dwa starty w konkursach 145 cm. Oba zakończyły się bezbłędnym przejazdem. W czwartek zajęli 7 miejsce. Dzisiaj w rozgrywce konkursu LR nie mieli sobie równych i w swoim drugim wspólnym starcie sięgnęli po zwycięstwo.