W tym tygodniu relacje dostępne na platformie ClipMyHorse.Tv pozwolą nam się przenieść praktycznie we wszystkie zakątki świata. Zawody transmitowane będą w sumie z trzech kontynentów. Oglądać możemy zawody w Stanach Zjednoczonych i Australii, a oprócz tego śledzić poczynania Polaków na europejskich parkurach.

 

Mediterranean Equestrian Tour Spring Week II, Oliva Nova (ESP)

Kolejny tydzień wiosennej odsłony, cieszącego się dużą popularnością, cyklu zawodów w słonecznej Hiszpanii. Konkursy na placu zewnętrznym tym razem będą miały rangę trzech gwiazdek co oznacza trudniejsze parkury, ale też wyższe premie finansowe i więcej punktów do LR. W konkursach tych powalczy Polak Adam Grzegorzewski, który od zeszłego tygodnia startuje w Hiszpanii. Rozegrane zostaną cztery konkursy zaliczane do Longines Ranking. Zmagania rozpoczęły się już we wtorek od konkursów CSIYH i potrwają do niedzieli 24 stycznia 2021 roku.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Amadeus Horse Indoors CSI4*/CSIU25/CDI3*, Salzburg (AUT)

Najwyższa rangą impreza rozgrywana w ten weekend w Europie. Festiwal jeździectwa obejmujący nie tylko skoki, ale także konkursy ujeżdżenia na najwyższym poziomie, w tym kwalifikacyjny do Pucharu Świata. Zawodnicy skoków przez przeszkody powalczą w sumie o 240 000 EUR, a niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie do grupy B Longines Ranking. Pomiędzy takimi sławami jak Marcus Ehning (GER), Kevin Staut (FRA) czy Denis Lynch (IRL), będziemy mogli oglądać przejazdy polskich zawodników – Andrzeja Opłatka i Przemysława Konopackiego. W Salzburgu wystartuje także dobrze znany polskiej publiczności oldenburski Silver Shine pod nowy jeźdźcem.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Azlehof CSI2*/1*/YH , Lier (BEL)

Międzynarodowe zawody rozgrywane w hali ośrodka Azelhof. Najtrudniejsze konkursy będą miały rangę CSI2*. Zawodnicy będą mogli zdobyć punkty do Światowego Rankingu w dwóch konkursach – piątkowej Dużej Rundzie i niedzielnym Grand Prix. Premie finansowe w sumie osiągną wysokość prawie 100 000 EUR. Wśród jeźdźców mierzących się z parkurami będzie również Polak. W tym tygodniu do Belgii pojechał Jarosław Skrzyczyński.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Za oceanem rywalizować będą zawodnicy skoków przez przeszkody, niespotykanej w Europie dyscypliny Hunter oraz ujeżdżenia. W Stanach Zjednoczonych, na zachodnim wybrzeżu, organizatorem zawodów jest ośrodek Desert Internationa Horse Park zlokalizowany w stanie Kalifornia. Na Florydzie odbędzie się trzeci już tydzień zawodów Winter Spectacular w ośrodku World Equestrian Center Ocala. Oba wydarzenia mają rangę narodową, ale jak przystało na Stany Zjednoczone, zorganizowane są z należytym rozmachem. Konkursy rozgrywane są jednocześnie na kilku placach i obejmują rywalizację od amatorów, po najwyższe konkursy dla profesjonalistów, a pula nagród w samych konkursach Grand Prix liczona jest w dziesiątkach tysięcy dolarów. Po drugiej stronie globu, w australijskim ośrodku Boneo Park Equestrian Center rywalizować będą zawodnicy ujeżdżenia. Zobaczymy przejazdy najmłodszych na kucach, a także występy w najtrudniejszych programach na poziomie Grand Prix.

 

Desert Circuit I (USA) TUTAJ

Winter Sepctacular Week 3 (USA) TUTAJ

Boneo Classic 2021 (AUS) TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych i telewizorów. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

Pełna lista relacji TV Guide TUTAJ