W najbliższą sobotę 11 maja Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice zaprasza na Dzień Otwarty Rekreacji Jeździeckiej. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, będą pokazy konne, zawody jeździeckie, warsztaty o tematyce konnej, zwiedzanie stajni, strefa wystawców oraz foodtrucki.

 


„Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić sobotę w ciekawy i aktywny sposób, a przy okazji poznać bliżej działalność naszych sekcji sportowych, rekreacyjnych i jeździeckich” - mówi Mariusz Walszczak – Zastępca Dyrektora ds. Marketingu i Rekreacji Jeździeckiej na Partynicach. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00 – 18:00 na terenach zielonych przy dużej hali jeździeckiej – wstęp jest bezpłatny.


 

Dzień Otwarty Rekreacji Jeździeckiej składa się z dwóch części. Na parkurze zewnętrznym przez cały dzień odbywać się będą zawody oraz pokazy jeździeckie. W konkursach zobaczymy konie rekreacyjne z partynickich stajni, a w siodle uczniów Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Zaplanowano pięć konkursów, w których rywalizować będą amatorzy oraz członkowie sekcji sportowej. Zawody przeplatane będą pokazami. Tutaj będziemy mogli podziwiać m.in. konny oddział Straży Miejskiej w pokazie gry w konną piłkę nożną, jazdy przez ścianę czy w pokazie odwagi. Partyniccy woltyżerzy zaprezentują sztukę akrobacji na poruszającym się koniu. Natomiast członkinie sekcji „Working equitation” pokonają parkur, na którym znajdą się takie przeszkody jak: byk, zagroda oraz beczki.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądają lekcje nauki jazdy konnej, w jakim wieku można zacząć naukę, w jaki sposób dołączyć do sekcji sportowych, albo jak wyglądają półkolonie jeździeckie na Partynicach, przyjdźcie do nas w sobotę. Nasi instruktorzy są do Waszej dyspozycji, odpowiedzą na wszystkie pytania – dodaje Mariusz Walszczak.

Właśnie teren padoku zielonego przed halą jeździecką jest miejscem, w którym odbywać się będzie druga część wydarzenia: animacyjna, warsztatowa i wystawiennicza.

 

W strefie wystawców, poza stoiskami partynickimi (Wyższa Szkółka Jazdy Partynice oraz Working Equitation) pojawią się: Szkoła Cosinus Wrocław z warsztatami i pokazami florystycznymi, Lindenwood – z dużą strefą warsztatów z użyciem klocków z drewna. Nie zabraknie też hobbyhorsingu, będą warsztaty tworzenia własnych hobby horsów oraz zawody. Fundacja Przyjaźń i Sztuka zaprosi wszystkie dzieci do warsztatów „kolorowe skrzydła smoka”, w efekcie powstaną wielkoformatowe skrzydła – flagi w technice tie dye.


Grupa sportowa Acteam przeprowadzi otwarty trening funkcjonalny. Warsztaty  poprowadzi Marcin Wroński - od 30 lat związany z aktywnością i sportem, pierwszy certyfikowany instruktor International Nordic Walking Association (INWA) na terenie Wrocławia. 


Nie zbraknie też strefy wystawców gastronomicznych – na padoku pojawią się foodtrucki w kawą, lemoniadą, goframi, watą, lodami, burgerami oraz pizzą. 

 

Przez cały czas trwania wydarzenia najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach. Podczas Dnia Otwartego będzie można też zwiedzić partynickie stajnie z przewodnikiem, ale tutaj obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl. 


Dzień Otwarty Rekreacji Jeździeckiej
11 maja (sobota) godz. 10:00 – 18:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Wstęp wolny