Dwa zwycięstwa i kilka wysokich miejsc –nasze najmłodsze amazonki świetnie się spisują w Austrii. Również na Litwie czwartek był udany.

 

Lamprechtshausen/AUT
W pierwszym konkursie dnia, w którym wystartowali juniorzy (120 cm), zwycięstwo odniosła Milena Dobkowska na wałachu Qui Gigi. Amazonka pokonała parkur bezbłędnie w czasie 58,88 s. Również Wiktoria Bedyńska na klaczy Enjoy I nie miała zrzutek i zajęła 8 miejsce.

 

W rywalizacji rundy kuców (115 cm) Agata Kamińska na Finiszy zajęła 6 miejsce (0/65,11 s), a Laura Larewicz-Pielak na Ballyhane Fraddy uplasowała się na 17 pozycji (0/75,17 s).
Po raz drugi hymn Polski zabrzmiał na arenie w Austrii po zwycięstwie Darii Pietrzak w konkursie dzieci (115 cm). Na klaczy Sonata W uzyskała ona doskonały czas 56,16 s i miała ponad 3 sekundy przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Bezbłędne przejazdy miały także Wiktoria Jannasz na wałachu Clicquot (5 m.) oraz Zuzanna Kucharska na Clintendo (12 m.) i na Kissimmee (29 m.)

 

W kolejnym konkursie – kwalifikacji do GP juniorów (135 cm), w którym wystartowało 108 par, najlepiej spisała się Wiktoria Bedyńska. Na Lacoste uplasowała się na 5 miejscu. Bezbłędny przejazd zanotowała także Natalia Stefańska na Exit Remo (15 m.). Z wynikiem 4 pkt. konkurs ukończyły Aleksandra Kierznowska na Badorette i Juliana Suska na Tokajer.

W wieczornym konkursie serii EY-Cup (135 cm) wystartuje jeszcze Ola Kierznowska na Denver Z.

 

Wyniki: TUTAJ 

 

Darguziai/LTU
Również na Litwie reprezentanci Polski dobrze się dziś spisywali. Maksymilian Wechta na klaczy Quinchella był 4 w konkursie 140 cm. Bezbłędnie pokonał też parkur 135 cm na klaczy Clear Caretina (10 m.). W pozostałych swoich przejazdach miał po jednym błędzie. Natalia Palmowska na Cerember Me M zajęła 6 miejsce w konkursie 135 cm. W tym samym konkursie bezbłędny przejazd miała także Weronika Minkiewicz na klaczy Joga (11 m.), która na klaczy Chocolate Blue miała jeden błąd w rywalizacji na poziomie 140 cm.

 

Wyniki: TUTAJ