Niemiecka Federacja Jeździecka DRV (Deutsche Reiterliche Vereiningung) ogłosiła wykaz 70 substancji zabronionych.
„Dotychczas zasada zero tolerancji odnosiła się do rywalizacji sportowej, ale począwszy od kwietnia  zamierzamy zabronić stosowania preparatów z listy 70 substancji zabronionych również poza rywalizacją sportową” powiedział Soenke Lauterbach, Sekretarz Generalny DRV.
    Konie u których zostanie wykryta którakolwiek substancja z listy zostaną wykluczone z udziału w zawodach sportowych na okres ośmiu tygodni lub sześciu miesięcy.
Ich jeźdźcy będą zawieszeni na okres dwóch lat.
    „Niemcy teraz mają jedne z najmocniejszych przepisów antydopingowych na świecie” powiedział Dennis Peiler, rzecznik DRV. „Dobrostan koni jest dla nas wartością nadrzędną i będziemy bardzo rygorystycznie stosować przepisy antydopingowe w każdej z dyscyplin jeździeckich, ze szczególnym nastawieniem naszej uwagi na konkurencje olimpijskie” dodał.
    DRV zrzesza 750 000 jeźdźców z 7 500 klubów jeździeckich a jego regulacje dotyczą około 90 000 zawodników uczestniczących w około 3500 zawodów rozgrywanych na terenie Niemiec.
    Nowe reguły w walce z dopingiem koni zawarte w 12 stronicowym dokumencie, który precyzyjnie określa zasady suplementacji koni i kontroli ich  leczenia zostały zaakceptowane w zeszłym tygodniu w Hanowerze i będą obowiązywać od 28 kwietnia 2010 roku.