W składzie naszej reprezentacji podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w WKKW zabraknie najlepszego polskiego zawodnika.

 

Podczas rozgrywanych w miniony weekend zawodów Facimiech Horse Trials Mateusz Kiempa wystartował m.in. w konkursie CCI3*-S, w którym dosiadał 8-letniego wałacha Quintus Junior. Niestety podczas próby terenowej koń zahaczył prawą przednią noga o przeszkodę, stracił równowagę i przewrócił się razem z zawodnikiem. W wyniku tego upadku Mateusz Kiempa doznał kontuzji. Kontuzji, która wykluczy go ze startów w najbliższych miesiącach.

 

W poniedziałek Mateusz Kiempa udał się do kliniki gdzie zostały przeprowadzone dokładne badania. Wykazały one uraz stawu barkowo-obojczykowego oraz uszkodzenia więzadeł. W piątek Mateusz Kiempa będzie operowany, a jego powrót do pełni zdrowia i sprawności może potrwać do 4 miesięcy.

Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że lekarze będą mieli dla mnie trochę lepsze informacje. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać pełną sprawność w trochę krótszym okresie niż 4 miesiące. Niestety to oznacza, że nie wystartuję w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Mateusz Kiempa jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (53 m). Ten sezon był dla niego bardzo udany, a największym sukcesem było zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej na klaczy Libertina podczas konkursu Pucharu Świata CCIO4*-S w Strzegomiu pod koniec czerwca.

 

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata w WKKW odbędą się w tym roku w dniach 15-18 września w Pratoni del Vivaro/ITA. Kontuzja Mateusza Kiempy oznacza, że Polskę podczas tego wydarzenia może reprezentować troje zawodników, którzy mają kwalifikację na MŚ czyli Małgorzata Korycka, Jan Kamiński i Kamil Rajnert.

 

Trzymamy kciuki, aby nadchodząca operacja przebiegła dobrze i życzymy Mateuszowi Kiempie szybkiego powrotu do zdrowia.

fot. KASKAL