Ze swoich piątkowych startów mogą być zadowoleni reprezentanci Polski startujący za granicą.

CHI Al Shaqab Doha/QTA

W dniu dzisiejszym w ramach CSI5* rozegrane zostały dwa konkursy. W pierwszym, w którym przeszkody miały wysokość 150 cm wysokie 7 miejsce zajął Andrzej Opłatek na wałachu Conthinder (Conthargos/Nintender). Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 63,50 s. Zwyciężył Peder Fredricson/SWE na wałachu Hansson WI (Hip Hop/Iowa), który uzyskał czas 58,95 s.

O tym, kto zostanie zwycięzcą konkursu 155 cm miała zadecydować rozgrywka. Na liście startowej znalazło się 35 znakomitych par i osiem z nich pokonało parkur bezbłędnie. Z numerem 21 na parkur wjechał Andrzej Opłatek na siwym wałachu Stakkatan. Jeden błąd na przedostatniej przeszkodzie w parkurze (człon B szeregu z numerem 12) wykluczył polskiego zawodnika z udziału w rozgrywce i ostatecznie zajął on 11 miejsce ex aequo z Emanuele Gaudiano/ITA na Chalou. Obaj zawodnicy uzyskali identyczny wynik – 4 pkt. w czasie 74,09 s.

Jako pierwszy w rozgrywce wystartował Simone Delestre/FRA na doświadczonym wałachu Hermes Ryan (Hugo Desmeray/Ryon d’Anzex). Para należy do jednych z najszybszych na świecie i to też pokazała dzisiaj  pokonując parkur bezbłędnie w czasie 36,32 s. Ten wynik okazał się dla startujących po nim zawodników nie do pobicia. Ale nie dla wszystkich. Jadący jako ostatni Kevin Staut/FRA doskonale wykorzystał dużą foule swojej siwej klaczy Tolede de Mescam Harcour (Mylord Carthago/Kouglof  II) i przekroczył linię mety po upływie 35, 87 s. Na trzecim miejscu uplasował się Max Kühner/AUT na klaczy Vancouver Dreams (Valentino/Stakkato).

Przed konkursami w skokach na arenie w Doha zaprezentowali się zawodnicy startujący w zawodach CPEDI3*. W programie  indywidualnym (poziom I) Magdalena Cycal na klaczy Sybilla uzyskała wynik 65,000% co dało jej drugie miejsce. W innym konkursie (poziom IV) Monika Bartys na wałachu Caspar ukończyła swój przejazd z wynikiem 67,236% a Maciej Bigaj na wałachu Liverpool uzyskał 65,041%.

CSI3* Abu Dhabi/UAE

Kolejny bardzo dobry start podczas tych zawodów zanotowała Amelia Mościcka.  W konkursie 135 cm, w którym startowała na wałachu Contendrix, pokonała parkur podstawowy bezbłędnie i zakwalifikowała się do rozgrywki. Polska juniorka znana jest już z tego, że potrafi jeździć szybko i wygrywać. Dziś jednak szybka jazda spowodowała zrzutkę i nasza amazonka zajęła ostatecznie wysokie 9 miejsce.

CSI San Giovanni/ITA

Jedyną polską amazonką biorącą udział w zawodach w San Giovanni jest Monika Dulczewska. W dzisiejszym konkursie dla koni 5-letnich wystartowała na wyhodowanej przez siebie klaczy Light Ivory (Basquiat du Luzon/Baloubet du Rouet), na której pokonała parkur bez punktów karnych i zajęła 1 miejsce ex aequo. Jeden błąd reprezentantka Polski zanotowała w konkursie dla 6-latków, w którym startowała na ogierze Upper (Up to Date/Echo des Forets II).