Członkowie Kadry Narodowej w konkurencji Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego rozpoczęli wczoraj w niemieckim Marbach jeden z 3 kluczowych startów kwalifikacyjnych do mających odbyć się w tym roku Igrzysk Olimpijskich TOKIO.

 

Wyniki pierwszej próby ujeżdżenia są dobre. Mateusz Kiempa zaprezentował się z Libertyną naprawdę doskonale. Dobrze pokazali się Małgosia Cybulska i Chenaro 2 oraz Paweł Spisak na Banderasie. Generalnie wszyscy nasi reprezentanci pojechali dobrze.

Niestety pogoda podczas próby ujeżdżenia nie rozpieszczała nikogo ze startujących. Opady śniegu były jeszcze większe niż na poprzednich zawodach rozegranych w Strzegomiu.

 

Jak powiedział nam w krótkiej rozmowie telefonicznej z Marbach, trener KN w WKKW, Marcin Konarski:

Po dobrym występie naszych reprezentantów w dniu wczorajszym  na czworoboku dzisiaj rozegramy próbę skoków na parkurze. Po porannych opadach przejaśniło się i przestało padać. Wszystko powinno się więc udać. Jeśli pogoda na to pozwoli, to jutro rozegrana zostanie próba terenowa. Jeśli aura nie będzie jednak zbyt łaskawa, to organizatorzy rozważają przesunięcie jej na niedzielę. Wtedy będzie czas na to, by podsumować ten wyjazd.

 

Jako pierwszy z naszych reprezentantów na parkurze zamelduje się o godzinie 17:25 z 35 numerem startowym Paweł Spisak i Banderas. O godzinie 18:05  z numerem startowym 47 wystartują Mateusz Kiempa i Libertyna. Z numerem 52 o godzinie 18:17 wystartuje Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4. O godzinie 18:25 z numerem 55 na parkurze pojawią się Paulina Maciejewska i Jangcy L. O godzinie 18:42 na placu pojawi się 62 para konkursu, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda. O godzinie 18:50 z numerem 65 wystartują Jan Kamiński i Jard.

Równo o godzinie 19:00 startować będą Małgorzata Cybulska i Cenaro 2. Ostatnią polską parą w tym konkursie będą Jacek Jaruzel i La Croete.