Po raz drugi w tym sezonie konkurs Pucharu Świata LEZ w ujeżdżeniu wygrała Dinja van Liere.

 

 

Chyba wszyscy w wypełnionej po brzegi hali w Amsterdamie zadawali sobie pytanie, czy Dinja van Liere przekroczy „magiczne” 90% w dzisiejszym konkursie Freestyle. To się nie udało, ale wynik 87,055% wystarczył by wygrać. Amazonka nie miała łatwego zadania ponieważ dosiadany przez nią ogier Hermes jest bardzo wrażliwym koniem i był dużo bardziej spięty niż podczas wczorajszego Grand Prix.

Dzisiaj na trybunach było o wiele więcej widzów nić wczoraj i Hermes nie do końca był skoncentrowany, szczególnie na początku. Później było lepiej, ale szczerze mówiąc wczorajszy przejazd był dla mnie o wiele przyjemniejszy. – powiedziała Dinja van Liere.

Dinja van Liere (NED) i Hermes N.O.P.

 

Miejsce drugie, tak jak wczoraj, zajęła Isabell Werth/GER na 17-letnim wałachu Emilio. Przejazd tej pary otrzymał od sędziów ocenę 86,595%.

Jestem bardzo zadowolona z Emilio i cieszę się, że możemy ponownie startować w Amsterdamie. To ogromna przyjemność a publiczność jest niesamowita. Emilio jest w świetnej formie od jesieni, ma za sobą bardzo dobre starty w Lyon i Frankfurcie i jestem szczęśliwa, że się tak dobrze czuje. – powiedziała Isabell Werth.

 

Isabell Werth (GER) i Emilio

 

Na pozycji trzeciej uplasowała się reprezentantka Danii Nanna Skodborg Merrald dosiadająca 19-letniego ogiera Blue Hors Zack. Wynik 85,220% jest nowym „personal best” tej sympatycznej amazonki. Również para, która uplasowała się na czwarte pozycji uzyskała swój najlepszy wynik w karierze. Przejazd Ingrid Klimke/GER na ogierze Franziskus FRH oceniony został na 84,960%.

 

Nanna Skodborg Merrald (DEN) i Blue Hors Zack

 

Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Arnd Bronkorst