Wczorajszy konkurs LGCT Grand Prix w Miami zakończył się zwycięstwem Pietera Devos’a na klaczy Claire Z.

Parkur, którego autorem był Ulliano Vezzani/ITA, bezbłędnie pokonało 8 zawodników. Również ośmiu go nie ukończyło, decydując się na rezygnację po błędach. Jako pierwsza w rozgrywce wystartowała Edwina Tops-Alexander/AUS na klaczy California. Para ta dwukrotnie wygrywała już w Miami – w latach 2016 i 2018. Jeden błąd w doskonałym czasie 37,38 s dał jej 4 miejsce w konkursie. Bowiem tylko trzy pary pokonały rozgrywkę bezbłędnie. Jak się później okazało, jej czas wystarczył by do zwycięstwa – co prawda miejscem na podium musiałaby podzielić z Pieterem Devosem. Bowiem Belg uzyskał dokładnie taki sam czas, ale nie miał błędów. Jego 11-letnia klacz Claire Z (Clearway – Coronado) już tydzień temu w Meksyku skakała doskonale, gdzie startowała w dwóch konkursach i w obu nie miała zrzutek.

Drugie miejsce w konkursie zajął Harrie Smolders/NED na ogierze Don VHP Z N.O.P., który był wolniejszy od Devos’a o zaledwie 0,04 s. Na trzecim miejscu uplasowała się Malin Baryard-Johnsson/SWE na klaczy H&M Indiana (0/38,48 s).
Dzięki zwycięstwu w Miami Pieter Devos objął prowadzenie w klasyfikacji LGCT mając 88 pkt. Daniel Deysser/GER jest drugi (83 pkt.) a trzeci jest Harrie Smolders (72 pkt.).
Kevin Staut/FRA na Calevo 2 uplasował się w LGCT GP na 16 miejscu. Para ta miała dwa błędy. We wcześniejszym konkursie, który był kwalifikacja do GP i drugą rundą konkursu Global Champions Legaue para ta miała 1 błąd. Podobnie jak Andrew Kocher/USA na ogierze Country Boy, który jednak miał gorszy czas i zajął w nim 37 miejsce – a 35 par uzyskiwało prawo startu w LGCT GP.

Wyniki i wideo LGCT GP: TUTAJ
Klasyfikacja LGCT: TUTAJ

W konkursie GCL zwyciężył zespół Miami Celtics w składzie Shane Breen/IRL na Ipswich van de Wolfsakker i Michael Duffy/IRL na Quintano. Obaj zawodnicy pokonali wczorajszy konkurs bezbłędnie. Miejsce drugie zajął team St Tropez Pirates – Pieter Devos na Claire Z pojechał bezbłędnie a Athina Onassis/GRE na MHS Going Global miała zrzutkę. Trzecie miejsce bezbłędnymi przejazdami zapewnili sobie reprezentanci zespołu Berlin Eagles – Malin Baryard Johnsson/SWE na H&M Indiana i Emil Hallundback/DEN na Chalisco. W klasyfikacji GCL prowadzi zespół Shanghai Swans.

Ranking: TUTAJ

Zdjecia: Stefano Grasso