Najlepiej w zagranicznych konkursach Grand Prix jeździł Dawid Kubiak, który zajął czwarte miejsce w GP Samorin. W czołówce konkursu LR plasował się także Andrzej Opłatek. Życiowy sukces odniosła 15-letnia Ann Van Den Broeck na CDI w Máriakálnok

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Dwa bezbłędne przejazdy w konkursie Grand Prix CSI2* 145 cm LR odnotował Dawid Kubiak startujący na wałachu rasy KWPN FLASH BLUE B. Czas drugiego nawrotu pozwolił zawodnikowi na zajęcie wysokiego, czwartego miejsca w konkursie.

Dawid Kubiak na wałachu FLASH BLUE B

Drugie miejsce w konkursie Grand Prix Młodych Jeźdźców zajęła Julia Błaszczak dosiadająca holsztyńskiego wałacha CORCON. Polka była jedną z dwóch zawodniczek, które dostały się do rozgrywki tego konkursu. Bezbłędnie jeździła także w konkursie pocieszenia CSIY na oldenburskim ogierze CASPAR DE VALD, kończąc rywalizację na 3 miejscu. W juniorskim Grand Prix jeden błąd odnotowała Aleksandra Wypchło na wałachu rasy Zangersheide CASALEO Z. Taki sam wynik miała także Nadia Kuźma, która startowała na klaczy ILATINA. W finałowym konkursie CSIAm jeden błąd miała Izabela Vinckier startująca na klaczy KANULA. Ten sam konkurs zawodniczka ukończyła z wynikiem 11 pkt karnych na oldenburskim wałachu AMARETTO.

Wyniki TUTAJ

CSIO3* Praga (CZE)

Bezbłędnie w konkursie 145 cm LR Gold Tour jeździł Andrzej Opłatek na klaczy ODILE DU SOUFFLET. Dobra i szybka jazda pozwoliła parze na zajęcie 6 miejsca. W tym samym konkursie 4 pkt karne miał Michał Kaźmierczak startujący na ogierze WILANDER. W dwunawrotowym konkursie Grand Prix 150cm LR nasi zawodnicy niestety nie ustrzegli się błędów. Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu DIAROUBET miał 8 pkt karnych. Taki sam wynik uzyskał także Michał Kaźmierczak dosiadający holsztyńskiej klaczy DAME DE PIQUE. Bezbłędnie za to jeździł w konkursie 135 cm na wałachu rasy BWP MERLIN VAN’T HEIKE, gdzie zajęli 8 miejsce.

International Dressage Festival, Máriakálnok (HUN)

Niewątpliwy sukces odniosła dzisiaj Ann Van Den Broeck. Z najlepszym w karierze wynikiem na międzynarodowych zawodach wygrała konkurs CDIP Freestyle. Jej przejazd na kucu LANGTOFTEGARD LEANDRO oceniono na 72,020%. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Natalia Plata na wałachu HOT CHOCOLATE z wynikiem 70,690%. Na miejscu czawartym, z wynikiem 68,325 %, uplasowała się Weronika Lewandowska na kucu HOJVEJS CASMIR. Szósta była Veronica Pawluk i kuc D’ARTAGNAN 187 (64,135 %), a siódma Bogna Jedziniak na kucu SONJAHOF’S UNITAS (63,385%).

Ann Van Den Broeck na kucu LANGTOFTEGARD LEANDRO

W konkursie indywidualnym CDICh trzecie miejsce zajęła Zuzanna Andruszkiewicz startująca na wałachu THOSWIN VELDHOEK. Komisja sędziowska oceniła ich dzisiejszy przejazd na 69,778%. W finałowym konkursie juniorskim najlepiej z reprezentantów Polski jeździła Natalia Plata na hanowerskim wałachu DOLCETTO. Para zajęła szóste miejsce z wynikiem 70,655%. Również szóste miejsce w finale CDIY zajęła Aurelia Von Mauberg. Jej przejazd na oldenburskim wałachu DIAMO DREAM oceniono na 70,220%