Dość niskie jak na Florydę temperatury towarzyszyły parom startującym w pierwszym tygodniu Winter Equestrian Festival w Wellington.

 

Ale niezbyt wysokie temperatury okazały się pomocne dla pary, która wygrała Grand Prix dotowane kwotą 130 000$. Do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowało się 6 par, ale tylko jedna nie miała w niej błędów. Darragh Kenny/IRL na ogierze Volnay du Boisdeville (Winningmood x Jalisco B) jako jedyny pozostawił wszystkie drągi na swoim miejscu i uzyskał bardzo dobry czas 37,58 s.

 

Darragh Kenny & Volnay du Boisdeville 

 

On jest niesamowitym koniem i jest jeszcze lepszy kiedy czuje się świeżo. I tak było dzisiaj m.in. dzięki pogodzie ponieważ czułem, że ma dużo więcej energii niż zazwyczaj. Volnay jest koniem skaczącym bardzo pewnie i w rozgrywkach potrafi być bardzo szybki i dokładny. Cieszę się, że wygraliśmy ponieważ dzisiaj urodziny ma jego właściciel i to taki mały prezent od nas. – powiedział Darragh Kenny.

Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentantki gospodarzy – druga była Carly Anthony na wałachu Jet Blue (4/38,22), trzecie miejsce zajęła Laura Kraut na wałachu Dorado (4/39,63) a czwarte miejsce zajęła Heather Carito Williams na wałachu Dionysos de al Vighne (4/41,54). Najlepszy czas w rozgrywce uzyskał Mark Bluman/COL na klaczy Cheilane de Blondel, ale dwa błędy pzwoliły mu na zajęcie 5 miejsca.

 

Na miejscu 7 w konkursie uplasował się Samuel Hutton/GBR, który jest owym jeźdźcem wałacha C Vier. Na tym koniu wcześniej jeździł David Will/GER a później Cian O’Connor/IRL, który po Mistrzostwach Świata w Herning sprzedał go do USA. I nowi właściciele powierzyli go do jazdy zawodnikowi z Wielkiej Brytanii.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Sportfot