Dwie nasze reprezentantki wystartują w sobotnim Finale Mistrzostw Europy dzieci w skokach.

Pierwszy nawrót konkursu zespołowego był bardzo udany dla polskich amazonek. Bezbłędne przejazdy miały Iga Biegalska na Cardhu i Daria Pietrzak na Monsunie. Laura Kłapińska na Captain i Klara Kozioł na Rocky miały po jednym błędzie a Maja Marchwicka na Szafir M zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt. Tym samym łączny rezultat polskiej drużyny wynosił 4 pkt. a to oznaczało kwalifikację do drugiego nawrotu i walkę o wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej. Doskonały przejazd zaprezentowała Maja Marchwicka, która przejechała bezbłędnie. Iga Biegalska, Klara Kozioł i Daria Pietrzak miały po jednym błędzie. Laura Kłapińska ukończyła swój przejazd z wynikiem 5 pkt. Tym samym zespół Polski zajął w konkursie zespołowym 6. miejsce z wynikiem 16 pkt.

Po dwóch nawrotach dwie drużyny miały wynik 0 pkt. – Niemcy i Holandia. Tak więc o tym, która z nich zabierze do domu złoty medal musiała zadecydować rozgrywka. Lepsi w niej okazali się reprezentanci gospodarzy, którzy mieli 3 bezbłędne przejazdy. Ekipa Niemiec zdobyła srebrny medal a brąz trafił do reprezentacji Wielkiej Brytanii.

W klasyfikacji indywidualnej dzieci najwyżej plasuje się Daria Pietrzak, która po trzech rundach ma 4 pkt. i zajmuje 12. miejsce ex aequo. Na miejscu 22. sklasyfikowano 11 par z wynikiem 8 pkt. i w tej grupie znajduje się Klara Kozioł. Te dwie amazonki uzyskały tym samym prawo startu w sobotnim finale Mistrzostw Europy dzieci, w którym prawo startu ma 30 najwyżej sklasyfikowanych jeźdźców po dwóch półfinałach. Dzisiejsze przekroczenie normy czasy wykluczyło z tej grupy Laurę Kłapińską, która z wynikiem 9 pkt. zajmuje 33. miejsce w klasyfikacji. Iga Biegalska uplasowała się na pozycji 41. (12 pkt.) a Maja Marchwicka ukończyła zmagania na miejscu 63. (20 pkt.).

Naszej dwójce zawodników, startujących w kategorii młodych jeźdźców, szczęście dziś nie sprzyjało. Monika Grundkowska dosiadająca wałacha Dhaha zrezygnowała z ukończenia przejazdu a Olaf Klein na wałachu First One zjechał z parkuru z wynikiem 19 pkt.

Jutro trzymać będziemy kciuki za starty naszych juniorów w konkursie zespołowym, który rozpocznie się o godzinie 8:00. Drugi nawrót rywalizacji młodych jeźdźców zaplanowano na godzinę 16:00.