Wczoraj wieczorem w Pradze rozegrany został ćwierćfinał GCL Super Cup i znamy już zespoły, które wystartują w dzisiejszym półfinale.
 

 

Trzeba przyznać, że parkur sprawiał wczoraj problemy nawet najlepszym parom. Błędy zdarzały się właściwie wszędzie, ale najwięcej problemów sprawiała ostatnia linia oraz potrójny szereg. W konkursie wzięło udział 12 zespołów reprezentowanych przez 3 pary. Na 36 przejazdów tylko trzy były bezbłędne, a sytuacja w klasyfikacji zmieniała się praktycznie po każdym przejeździe. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy z teamu Shanghai Swans, którzy uzyskali wynik 8 pkt. oraz czas łączny 212,80 s. Bezbłędnie pojechał Christian Ahlmann na wałachu Mandato van de Neerheide, Max Kuhner na wałachu Up Too Jacco Blue oraz Martin Fuchs na wałachu Leone Jei mieli po jednym błędzie. Na drugim miejscu uplasował się zespół Riyadh Blue, który także miał 8 pkt., ale czas wolniejszy o 0,28 s. Dawid Will z wałachem My Prins van Dorperheide nie miał żadnego błędu na parkurze, a z wynikiem 4 pkt. swoje przejazdy ukończyli Abdulrahman Alrajhi na wałachu Babalou oraz Abdullah Alsharbatly na ogierze Kriskras CV – dla tej pary był to pierwszy wspólny start w zawodach. I to od razu na tak wysokim poziomie.

 

Trzy zespoły ukończyły konkurs z wynikiem 16 pkt. – Monaco Aces, Prague Lions i Istanbul Warriors. W poprzednich latach taki wynik punktowy nie gwarantował kwalifikacji do półfinału. Miejsca 6 i 7 zajęły teamy St. Tropez Pirates i Valkenswaard United, które miały po 20 pkt. Ostatnie miejsce dające prawo startu w dzisiejszym konkursie zajęła drużyna Scandinavian Vikings z wynikiem 24 pkt.

 

Z rywalizacji odpadły zespoły Cannes Stars (24 pkt.), Rome Gladiators (28 pkt.), Mexico Amigos (28 pkt.) i co jest chyba największą niespodzianką New York Empires (32 pkt.).
 

W dzisiejszym półfinale, który zostanie rozegrany o 20:10, wystartuje 12 drużyn – osiem wyłonionych w ćwierćfinale oraz cztery, które w klasyfikacji sezonu 2023 uplasowały się na miejscach 1-4. Do niedzielnego finału GCL Super Cup zakwalifikuje się tylko 6 z nich.

 

Wyniki: TUTAJ

 

fot. GCL