W dniu 21 lutego  w sali konferencyjnej „Sadyby” w Poznaniu  spotkała się grupa hodowców i w bardzo sympatycznej atmosferze nakreśliliśmy główne cele i plan działania. Mają one doprowadzić do założenia stowarzyszenia działającego na rzecz promocji koni wyhodowanych w Polsce.

   Aby nie poprzestać tylko na rozmowach już na pierwszym spotkaniu został ustalony ambitny plan zorganizowania spotkania szkoleniowo-poglądowego dla hodowców, którego tematem będzie  "Przygotowanie i prezentacja koni hodowlanych na pokazach i wystawach".

   Uznaliśmy, że uczyć należy się od najlepszych, a jak ogólnie wiadomo pokazy organizowane przez niemieckie związki cieszą się uznaniem na całym świecie i przynoszą pożądane efekty.

   Dlatego miejscem szkolenia, które planujemy zorganizować w miesiącu kwietniu, będzie przepiękna stadnina pod Berlinem. Jej właściciele mają ogromne doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez.
   Spotkanie to poza zdobyciem potrzebnej wiedzy, będzie doskonałą okazją do spotkania się „koniarzy” aby połączyć siły i wspólnie działać na rzecz poprawy stanu hodowli koni w Polsce.

   W najbliższym czasie zostaną ustalone szczegóły spotkania o czym niezwłocznie poinformujemy Państwa za pośrednictwem portalu Świata Koni. Dla osób nie dysponujących własnym transportem planujemy zorganizować transport  busem  z dworca kolejowego w Poznaniu.

   Wierzymy że nasza inicjatywa spotka się ze zrozumieniem i zainteresowaniem całego środowiska związanego z końmi i przyczyni się do poprawy sytuacji hodowców w naszym kraju.
   Pragniemy wszystkich zainteresowanych zaprosić do współpracy w tworzeniu stowarzyszenia hodowców koni.

   Serdecznie zapraszamy do kontaktowania się z nami za pośrednictwem adresu:
hodowcy@onet.pl