Siwy Chardonnay, na którym sukcesy odnosił Max Kühner, będzie w tym sezonie dostępny poprzez stację ogierów Paula Schockemöhle.

 


Na tę wiadomość czekało wielu hodowców koni skokowych. Max Kühner i Chardonnay to para, która na Mistrzostwach Świata w Tryon (2018) zajęła 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Rok później w Finale Pucharu Świata w Göteborgu uplasowali się na 14 pozycji. Do największych sukcesów zaliczyć trzeba tez 3 miejsce w Rolex Grand Prix w Calgary oraz w konkursie Pucharu Narodów w Sopocie w 2016 roku. Oraz wiele wysokich miejsc w najważniejszych konkursach na świecie.

Chardonnay jest koniem, któremu najwięcej zawdzięczam. Jest wyjątkowy nie tylko ze względu na sukcesy jakie odnosił, ale też ma wspaniały charakter i jest niesamowicie odważny a to sprawiało, że zawsze na parkurze dawał z siebie wszystko. – powiedział Max Kühner. Chardonnay po raz ostatni startował w Vejer de la Frontera na początku 2022 roku a oficjalną informację o tym, że nie wróci do sportu podano jesienią.

Paul Schockemöhle już kilka lat temu używał Chardonnay w swojej hodowli. I potwierdza, że dzieci tego ogiera zapowiadają się bardzo dobrze. Pierwsze skoki luzem koni 3-letnich pokazały, że Chardonnay przekazuje technikę, możliwości, szybkość w skoku oraz inteligencję – a to są cechy poszukiwane u koni skokowych. Dlatego też sam chce wykorzystać tego ogiera dużo szerzej w swojej hodowli.

 

Zdjęcie: Chardonnay i Max Kühner. www.sportfotos-lafrentz.de