Zakończyła się jedna z najważniejszych imprez jeździeckich w Europie Środkowo – Wschodniej Cavaliada Warszawa – Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu  Świata w Skokach przez Przeszkody CSI3*-W i w Ujeżdżeniu CDI3*-W.

W zawodach udział wzięło 141  zawodników z 17 krajów.
Najważniejszy konkurs Grand Prix Warszawy – finał LEC Pucharu Świata (Rolex Ranking) (155 cm)  pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego S.A wygrał reprezentant Litwy –BENAS  GUTKAUSKAS na koniu LASKAR.

Po trudnym pierwszym nawrocie konkursu, do finałowej rozgrywki awansowało zaledwie 5 z 26 startujących par. Walka była bardzo zacięta. Zwycięzca Benas Gutkauskas drugą na mecie Holenderkę Suzanne Tepper wyprzedził tylko o 32 setne sekundy.. Trzecie miejsce zajął Niemiec Mike Patrick na koniu RPM CANTURADO. Najlepszy z Polaków Piotr Morsztyn na koniu OSADKOWSKI VAN HALEN po fantastycznym ale pechowym przejeździe uplasował się na 4 miejscu. Trzy pierwsze pary wywalczyły awans na finałowe zawody Pucharu Świata w holenderskim Hertogenbosch.

Grand Prix Ujeżdzenia  24.03 wygrała, przygotowująca się do występu na Igrzyskach w Londynie,  Polka Katarzyna Milczarek  na koniu Ekwador, która powtórzyła wynik sprzed roku.

Podczas Cavaliady Warszawa odbyło się 12 emocjonujących konkursów – cztery w ujeżdżeniu i osiem w skokach przez przeszkody. Polacy zwyciężali w 5 konkursach.

Publiczność dopisała.  Największą popularnością wśród widowni cieszył się sobotni konkurs skoków nr 9 – Warsaw Cup z rozgrywką (145 cm) i Grand Prix Warszawy, który odbył się w niedzielę o godz. 14. W sumie tylko w weekend Torwar odwiedziło ponad 5 tysięcy widzów.