Znamy listę przyjętych zawodników na CAVALIADA Dressage Tour w Warszawie. Wśród nich takie gwiazdy jak wielokrotna zwyciężczyni cyklu CAVALIADY – Sandra Sysojeva czy aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Karola Mazurek. Konkursy ujeżdżenia odbędą się w czwartek i sobotę.

 


CAVALIADA Dressage – Warszawa – lista przyjętych zawodników:

ZawodnikKrajKlubKonie
Lange DoreenGERPSV Gestüt Kodersdorf e. V.FIRST LIGHT 3
Sysojeva SandraLTUKlub Sportowy CenturionFOUND BOY
Gutkowska Agnieszka POLBPK mazowieckieA-FABERGE
Janas IlonaPOLKJ. Lider RadzionkówDARK KNIGHT
Konarska KatarzynaPOLLKS Stragona StrzegomINDIAN SUMMER
Mazurek KarolinaPOLHeaa TurekBIAŁY KRUK
Tomaszewska TeresaPOLKJ Welt OpypyBELLE COUTURE M
Woldański Marcin POLVarsovia Dressage ClubJ’ADORE


 

Sandra Sysojeva – można powiedzieć, że powoli staje się królową ujeżdżenia na CAVALIADZIE, której cykl Dressage Tour wygrywała wielokrotnie. Jest wielokrotną mistrzynią swojego kraju (Litwy) w ujeżdżeniu. Wielokrotna zwyciężczyni konkursów na poziomie małej i dużej w trakcie zawodów międzynarodowych, uczestniczka Mistrzostw Świata Młodych Koni. Para którą zobaczycie, czyli Sandra i Found Boy zajęła 12 miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w 2021.
 

Planuje wystartować na moim przepięknym ogierze Found Boy. To z nim startowałam przez cały poprzedni sezon, więc ma już doświadczenie w tego typu wydarzeniach. Na arenach otwartych z powodzeniem braliśmy udział w zawodach na poziomie Małej Rundy, więc myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do CAVALIADY. Nie możemy się doczekać startów w Warszawie – mówi Sandra Sysojeva. 


Karolina Mazurek – aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski oraz Halowych Mistrzostw Polski seniorów. Zdecydowanie woli jak mówi się do niej Karola. Zdobywczyni blisko 30 medali Mistrzostw Polski Młodych Koni, w swojej karierze uczestniczka Mistrzostw Świata Młodych Koni. Wielokrotna uczestniczka zawodów międzynarodowych oraz multimedalistka Halowych Pucharów Polski. Karola od zawsze zajmuje się jeździectwem i wywodzi się ze słynnej rodziny zajmującej  hodowlą koni, którą zapoczątkował jej dziadek Kazimierz Mazurek.
 

Zabieram ze sobą 8-letniego ogiera Biały Kruk, z którym wygrałam Mistrzostwa Polski Młodych Koni 5 i 6-latków. Moim celem na CAVALIADĘ jest przede wszystkim wykorzystanie możliwości jeżdżenia na takich arenach, z niecodzienną oprawą i w innych warunkach niż wszystkie inne zawody ujeżdżeniowe. Cieszę się, że mam możliwość startów na CAVALIADZIE, a co do wyników to nie mam wielkich oczekiwać, jedziemy po to żeby zbierać doświadczenie i cieszyć się tymi występami– mówi Karola Mazurek.


CAVALIADA DRESSAGE TOUR w sezonie 23/24 zostanie rozegrana w ramach czterech zawodów: 
1) Warszawa (16-19.11.2023) – pierwszy i drugi Etap 
2) Poznań (7-10.12.2023) – trzeci i czwarty Etap 
3) Sopot (1-4.02.2024) – piąty i szósty Etap 
4) Kraków (22-25.02.2024)- siódmy Etap i Finał 5. 
 

W ramach każdych zawodów CAVALIADA DRESSAGE TOUR zostaną rozegrane następujące konkursy na poziomie Małej Rundy: 1) Konkurs Intermediate I (CC-5), 2) Konkurs Intermediate I Freestyle – (CC-7). 6. W pierwszym Etapie Cyklu kolejność startu ustala się przez losowanie. W następnych Etapach i Finale zawodnicy startują w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w aktualnej klasyfikacji.
 

W każdym z konkursów zaliczanych do CAVALIADA DRESSAGE TOUR zawodnicy zdobywają punkty bonifikacyjne za zajęte miejsca zgodnie z poniższą tabelą. Warunkiem przyznania punktów jest ukończenie konkursu. 
 

Więcej informacji w regulaminie i propozycjach dostępnych tutaj: TUTAJ